Na maďarském okruhu Pannonia-Ring proběhl druhý závod letošního šampionátu Alpe Adria.

Kategorie 125GP/Moto3
Úvodní závod nejslabší kategorie zcela ovládl mladý Martin Gbelec, který zvítězil o půl minuty před Italem Gabriele Gnanaim. Třetí Federico Menozzi ztratil již více jak minutu. Romana Tomášková, která jezdila o čtyři sekundy pomalejší časy, jak Martin Gbelec, závod nedokončila.
Ve druhém závodě zvítězil Gabriele Gnani, a to i protože naši závodníci v odpoledním závodě již nestartovali.

Kategorie 125SP
Kategorie 125 sportproduction se obešla bez jediné české účasti. Dvě vítězství si odvezl Ital Danilo Digiorgio, který aktuálně v alpe adrii této kategorie nemá soupeře. Pódiový úspěch si připsal i zkušený Peter Rauch ze Slovenska, který v neděli dojel na druhém místě.

Kategorie Superstock 600
Turek Toprak Razgatlioglu vyhrál úvodní závod, když ve finiši udolal o pouhých 0,257 sekundy domácího favorita závodu Adriana Gyutaie. Na třetím místě skončil dnes již permanentní jezdec německého IDM Supersport, Stefan Kerschbaumer, který se přijel sklouznout na oblíbený okruh. Z naší dvojice jezdců na tom byl lépe Viktor Dušek, který závod dokončil na 8. pozici, Dan Brož v cíli načal třetí desítku.
Turek Toprak Razgatlioglu vyhrál i ve druhém závodě, ale kvůli předjíždění pod žlutými vlajkami dostal po dojetí do cíle penalizaci 20 sekund. Vítězem se  tak stal Rakušan Stefan Kerschbaumer před domácím Adrianem Guytaiem. Jediným českým jezdcem v cíli byl osmnáctý Daniel Brož.

Kategorie Superstock 1000
Obrovské drama sobotního závodu pro sebe rozřešil náš Michal Filla až na cílové čáře, kde byl o 0,050 sekundy dříve, jak bulharský závodník Martin Choy. Radost českým fanouškům udělal třetím místem Michal Prášek, který skončil na třetí pozici a po přestupu do litrové kategorie tak získal své první pódium s BMW. V závodě startoval i Zbyněk Čech, který skončil sice na 8. pozici, ale boduje pouze do slovenského šampionátu.
Druhý závod zcela jasně vyhrál Slovinec Marko Jerman. Pro pohár za druhé místo si dojel náš Michal Filla, zatímco třetí byl Bulhar Martin Choy, který těsně porazil našeho Michala Práška.

Kategorie Supersport
Mezi velké překvapení patřil sobotní start závodu kategorie Supersport, na kterém chyběl druhý z kvalifikace a vedoucí jezdec Alpe Adrie, Igor Kaláb z Brna. Jiný český závodník, David Látr z Hradce Králové, tak měl zcela otevřenou cestu za vítězstvím, které také po startu z pole position získal s velkým náskokem na druhého Michala Chalupu. Zcela české pódium poté dokompletoval Jirka Brož, který se vrátil k závodění a v sobotu na Pannonia-Ringu získal první letošní pódium. Dobře si vedl také Josef Pončík, který skončil pátý.
I ve druhém závodě bylo pódium složené pouze z českých jezdců. Zvítězil Igor Kaláb, druhý skončil David Látr a třetí opět Jiří Brož.

Kategorie Superbike
Podobně suverénně, jako se v sobotu představil v supersportech David Látr, závodil ve stejný den i Jan Halbich, který ovládl kategorii Superbike. V ní se svou Kawasaki dominoval, když v cestě za vítězstvím zajel i vynikající čas 1:53,288, což je nový rekord trati. Na druhém místě skončil rakouský závodník Roland Resch, zatímco třetí byl Polák Pawel Szkopek. Ze šestice českých jezdců startujících v tomto závodě, se do top ten podíval pátým místem Michal Šembera.
Jan Halbich vyhrál i druhý závod kategorie Superbike, když tentokrát Rakušana Resche porazil o pět sekund. S více jak půlminutovou ztrátou přijel do cíle Janez Prosenik.