Na Phillip Islandu v Austrálii se dnes odjel první závod letošní sezóny WSBK.

První závod letošní sezóny mistrovství světa Superbiků se dnes odjel za dobrých podmínek, když v Austrálii panuje slunečné počasí. Závod byl vypsán na 22 kola a z pole position do něj startoval úřadující mistr světa Jonathan Rea. Vedle něj se do první řady srovnali Leon Haslam a Álvaro Bautista.

Start se nejlépe podařil Leonovi Haslamovi, ale v první zatáčce si udržel vedoucí pozici jeho týmový kolega Jonathan Rea. Nicméně netrvalo dlouho a už ve třetí zatáčce se do čela závodu dostal nováček Álvaro Bautista. Ten od té chvíle nasadil výborné tempo a začal ostatním ujíždět. Už po prvním kole měl náskok jedné vteřiny, který nadále navyšoval. To trvalo až do konce závodu, takže projel cílem nikým neohrožovaný s pohodlným náskokem patnácti vteřin. Díky tomu mohl oslavit své první vítězství v Superbicích hned při prvním závodě. To se naposledy podařilo Maxovi Biaggimu v roce 2007.

O druhé místo to ale nebylo tak jednoznačné, jako na čele závodu. Společně tu jeli týmoví kolego Jonathan Rea a Leon Haslam, kterým dýchali na záda Alex Lowes, Toprak Razgatlioglu a Tom Sykes. Až deset kol před cílem spadl z druhého místa Leon Haslam, který se odporoučel k zemi v kritické čtvrté zatáčce. Díky tomu se tato skupina rozdělila a o pódiová místa spolu jeli hlavně Jonathan Rea a Alex Lowes. Ke konci závodu se k této čtveřici dotáhli i Marco Melandri a Michael van der Mark, takže to byla stále pěkná podívaná.

Jonathan Rea se svým pronásledovatelům dokázal také utrhnout a po vítězství v Superpole si dojel pro druhé místo s náskokem dvou vteřin na ostatní. O třetí místo se bojovalo až do posledního kola a radoval se z něj nakonec Marco Melandri, který jen o 50 tisícin vteřiny porazil Alexe Lowese, takže to byl souboj dvou Yamah. Na stupních vítězů tak skončili Ducati, Kawasaki a Yamaha.

Za Alexem Lowesem dojel na páté pozici jeho týmový kolega Michael van der Mark, na místě šestém skončil Toprak Razgattlioglu a Tom Sykes dovezl BMW sedmou příčku. Další nováček v poli Sandro Cortese projel na osmé pozici. Desítku nejlepších doplnili dva jezdci na Ducati Michael Ruben Rinaldi a Chaz Davies. Kromě Leona Haslama v závodě spadl z 10. místa také Leon Camier z týmu Hondy, který skončil ve druhé zatáčce 14. kol před cílem.

Výsledky závodu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno