V thajském Buriramu se rozjelo další kolo letošní sezóny WSBK a nejrychlejším jezdcem byl v pátečních trénincích Álvaro Bautista, který výborně navázal na úvod sezóny v Austrálii.

Třída Superbike

Druhé kolo závodů letošní sezóny mistrovství světa Superbiků zavítalo do Thajska, kde jezdce přivítal rozpálený okruh Chang u města Buriram. Páteční program začal prvními volnými tréninky, které ovládl Álvaro Bautista z továrního týmu Ducati, takže skvěle navázal na výkony z úvodu sezóny. Álvaro byl nejrychlejší v prvním volném tréninku a ve druhém si čas ještě zlepšil na výsledných 1:32,971, takže se jako jediný dostal pod hranici 1:33. Jediný, kdo měl podobné tempo, byl úřadující mistr světa Jonathan Rea se strojem Kawasaki, který na něj ztratil 0,298 s.

Jonathan Rea

Za vedoucí dvojicí byla dlouhou dobu mezera osmi desetin, ale až v závěru druhého tréninku se zlepšili i ostatní jezdci a na výborné třetí místo se dostal nováček Sandro Cortese, který má ztrátu 0,494 s. O třetí místo se stále předháněli jezdci na Yamahách, které od sebe dělí jen pár tisícin vteřiny. Na místě čtvrtém skončil Alex Lowes, pátý je Michael van der Mark a šestý Marco Melandri. Všichni čtyři jezdci Yamahy se mezi sebou dostali do rozdílu 0,159 s.

Trochu pomalejší start měl Leon Halsam, týmový kolega Jonathana Rey, který byl v prvním tréninku desátý a druhý ukončil na sedmé pozici se ztrátou 0,826 s. Druhou nejlepší Ducati je osmý Eugene Laverty. Do Top10 se dokázal protlačit Leon Camier s Hondou, který skončil devátý. Top10 na poslední chvíli získal Tom Sykes s BMW, který odsunul Chaze Daviese na 11. příčku. Oba dva už ztrácí přes jednu vteřinu, zatímco Leon Camier se ještě vešel do ztráty jedné vteřiny.

Výsledky tréninků

Třída Supersport

Do druhého volného tréninku třídy Supersport vjížděl jako nejlepší Federico Caricasulo, který v prvním volném tréninku zajel čas 1:37,923 a jako jediný se dostal pod 1:38. Dlouho to vypadalo, že k výrazným změnám v pořadí po prvním tréninku nedojde, protože se zlepšilo jen pár jezdců. Jak bývá zvykem, až v posledních minutách to začalo být zajímavé.

Jules Cluzel

Vítězem se nakonec stal Jules Cluzel, který zajel kolo za 1:37,641. O druhou pozici se přetahovali týmoví kolegové z Bardahl Evan Bros, ale nakonec ji získal Randy Krummenacher se ztrátou 0,190 a jen o 0,035 s za ním skončil Federico Caricasulo. Na pěkné čtvrté místo se zařadil Hector Barbera z týmu s českou podporou Toth by Willirace, ale jeho ztráta už je 0,598 s. Top5 na poslední chvíli zajel Thomas Gradinger, který byl jedním z posledních, kdo si vylepšil čas z dopoledne. V Top10 jsou díky dopoledním časům Hikari Okubo a Ayrton Badovini.

Výsledky tréninků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno