Španěl Jorge Lorenzo se kvůli zranění nezúčastní Velké ceny Austrálie, když dnes z Japonska odcestoval domů, aby se mohl co nejrychleji uzdravit. Ducati proto na rychlo hledala náhradu a bude jím Álvaro Bautista z týmu Ángela Nieta.

Výborný výkon při dnešní Velké ceně Japonska podal Álvaro Bautista z tým Ángela Nieta, který závod dokončil na páté pozici a byl tím pádem nejlepším jezdcem na stroji Ducati. Kromě tak dobrého výsledku si Španěl také zajistil angažmá pro příští víkend, ve kterém nahradí zraněného Jorgeho Lorenza v továrním týmu Ducati. Jorge Lorenzo se po konzultaci s týmem rozhodl z Japonska dnes odcestovat domů, kde podstoupí další vyšetření zlomeného zápěstí a bude se snažit co nejrychleji uzdravit, aby mohl nastoupit do závodu v Sepangu v Malajsii, který je za dva týdny.

Álvaro Bautista

“Jsem spokojený s dnešním výsledkem, byl to dobrý víkend. Dobře jsme odstartovali a dostali se do přední skupiny, ale jakmile jsem byl za Danim Pedrosou, bylo těžké, abych zabrzdil motorku a dobře najížděl do zatáček, protože jsem měl přehřátou přední pneumatiku. Jakmile jsem ho byl schopný předjet a pneumatika začala dobře fungovat, dohnal jsem Johanna Zarca a Valentina Rossiho. Johann Zarco byl při nájezdech do zatáček rychlejší než já a bylo těžké, abych se k němu dostal na blízko, ale zariskoval jsem, předjel ho a šlo to dobře. Bohužel už bylo pozdě, protože Valentino Rossi odjel. Nicméně Top5 je nejlepší možné místo, které jsme dnes mohli získat.”

“Chci poděkovat týmu Ángela Nieta, Jorgemu Martínezovi “Asparovi” a všem za to, že mi umožnili jet v továrním týmu v Austrálii. Chci také poděkovat Ducati za příležitost s nimi pracovat. Bude to víkend, ve kterém se budu snažit co nejvíce naučit a pracovat jak nelépe umím, ale bez žádných cílů v mé hlavě. Jsem nadšený, že budu moci závodit v továrním týmu a odjet to s Ducati je jako když se sen stane skutečností.”

1 komentář

  1. A teď by bylo super, kdyby se na jeho motorku mohl posadit Kája a konečně mít pořádnou možnost letos zajet slušný výsledek. Dostane tu možnost?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno