Španěl Alvaro Bautista po letošní sezóně z MotoGP přestoupí do světového šampionátu Superbiků, kde pojede v továrním týmu Ducati. Toto rozhodnutí oznámil právě dnes na oficiální tiskové konferenci před Grand Prix Velké Británie.

V poslední době se hodně mluvilo o budoucnosti španělského závodníka Alvara Bautisty. Depem MotoGP kolovalo několik zvěstí a proto se Alvaro rozhodl na oficiální tiskové konferenci před Grand Prix Velké Británie oznámit své plány pro příští sezónu. I když se snažil zůstat v šampionátu MotoGP, nakonec pro něj nezbylo místo a z různých nabídek si vybral tovární tým Ducati v mistrovství světa Superbiků.

Alvaro Bautista

“V posledních několika závodních víkendech se mě spousta lidí ptala na mou budoucnost, ale v tu chvíli jsem ještě nebyl rozhodnutý, protože jsem chtěl zůstat v MotoGP. V tomto šampionátu jsem strávil posledních 16 let, ale tato sezóna byla hodně zvláštní. Už po pár závodech bylo prakticky rozhodnuto o budoucím startovním roštu. V tu chvíli nebyl můj výkon takový, jaký jsem očekával, protože jsem měl s motorkou spoustu problémů. Nemohl jsem jet rychle tak, jako v minulosti nebo tak, jak jsem chtěl. A když už jsem se na motorce začal cítit dobře a začal být konkurenceschopnější a ukazoval jsem svůj potenciál, už nezbyla ve třídě MotoGP žádná místa pro příští sezónu. Snažil jsem se co nejdéle najít možnosti, jak v MotoGP zůstat i nadále, ale nakonec už to nebylo možné.”

“Měl jsem několik nabídek se posunout do dalších kategorií, jako jsou Moto2 nebo světové Superbiky. Nyní mám velkou motivaci, cítím se silný a jízdu na motorce si opravdu užívám, takže jsem chtěl zůstat dál závodníkem. Pro mě bude příští sezóna novou výzvou, protože se přesunu z tohoto šampionátu po již zmíněných 16 letech a pojedu v mistrovství světa Superbiků s týmem Aruba.it – Ducati, tedy s oficiálním týmem. Jsem velice motivovaný a je to pro mě nová výzva. Je dobré, že mi Ducati věří a myslím, že společně budeme velice silní, můžeme získat dobré výsledky a dobře se bavit. Je to šampionát, který roste, takže už se těším na tuto novou výzvu. Budu se snažit si také užít moje poslední závody v šampionátu MotoGP.”

1 komentář

  1. Je to škoda. Alvaro má potenciál jako Dovi, jezdil v motogp vysoko i na motorce jako má Abrahám. A co teprve by ukázal kdyby mu dali továrnu. Zbytečně na něj nezbylo místo a ani mu za celé jeho působení v nejvyšší kategorii nedali opravdu příležitost se ukázat, je to škoda nechápu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno