Álvaro Bautista navázal na včerejší vítězství prvního závodu WSBK a i dnes slavil. Kompletní výsledky nedělních závodů z Austrálie.

Nedělní program na okruhu Phillip Island začal zahřívacími tréninky, ale poté jsme se mohli těšit na premiéru závodu Superpole. Závod na deset kol vyhrál Álvaro Bautista, který tak navázal na včerejší vítězství prvního závodu. Za ním skončili Jonathan Rea a Leon Haslam, takže bylo rozhodnuto o postavení v první řadě startovního roštu druhého velkého závodu.

V Austrálii celý víkend panovaly výborné podmínky a ne jinak tomu bylo i dnes. Teplota vzduchu se pohybovala kolem 28°C a trať se před posledním závodem vyšplhala na 44°C.

Start z pole position se Álvarovi Bautistovi vydařil dobře a hned v první zatáčce se ujal vedení. Tovární jezdec Ducati se rychle dostal do výborného tempa a všichni ostatní už viděli jeho záda a poté ani to. S každým dalším kolem si postupně navyšoval náskok, který narůstal o několik desetin vteřiny. Při nájezdu do posledního kola to bylo přes 18 vteřin, ale tím, že měl dost času, mohl zvolnit a užít si radostný průjezd cílem. Ve výsledku z toho byl stále pěkných 12,1 s v cíli. Díky tomu je ve vedení šampionátu s náskokem 13 bodů.

Jonathan Rea a Leon Haslam

O druhé místo to byl celý závod souboj mezi tovární dvojicí Kawasaki Leonem Haslamem a Jonathanem Reou. Úřadující mistr světa dlouhou dobu sledoval svého týmového kolegu, ale osm kol před cílem se rozhodl zaútočit. To mu samozřejmě Leon vrátil a tak to pokračovalo i během dalších kol, kdy si několikrát prohodili pozici. To vše sledoval Marco Melandri, který jel hned za nimi, ale do souboje se nezapojil. Naopak v posledních kolech závodu se na něj dotáhli oba tovární jezdci Yamahy. Jonathan Rea nakonec druhou pozici uhájil a tento víkend tak byl vždy druhý. Stupně vítězů doplnil Leon Haslam a všichni tři jezdci na Yamahách skončili pod stupni vítězů v pořadí Michael van der Mark, Alex Lowes a Marco Melandri. Pěkný souboj probíhal také o sedmé místo, které nakonec získal Chaz Davies a desítku nejlepších doplnili Sandro Cortese, Eugene Laverty a Leon Camier.

stupně vítězů

Ještě před závodem Superbiků se odjel také první závod třídy Supersport. Po vítězství v Superpole startoval z první pozice Federico Caricasulo, kterého v první řadě doplnili Randy Krummenacher a Jules Cluzel. Z vítězství závodu, který byl poznamenán výměnou pneumatik v půlce závodu, se nakonec radoval švýcarský závodník Randy Krummenacher, který projel cílem s náskokem přes šest vteřin a mohl tak výborně oslavit své narozeniny. Na místě druhém skončil Jules Cluzel, i když dostal penalizaci za špatnou výměnu, a Federico Caricasulo doplnil stupně vítězů. Pěkný výkon podal Hector Barbera z týmu Toth by Willirace, který dojel na čtvrtém místě a Top5 doplnil Thomas Gradinger.

Výsledky závodu Superpole

Výsledky 2. závodu Superbike

Výsledky závodu Supersport

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno