Na okruhu Phillip Island se dnes rozjela 17. Velká cena letošní sezóny MotoGP. Páteční program byl ovlivněn přerušením, ale poté už se mohlo jezdit naplno a nejlepší čas zajel Andrea Iannone.

Páteční ráno přivítalo jezdce na Phillip Islandu s deštěm. Ten způsobil několik pádů či výjezdů mimo trať. Nakonec byl první volný trénink třídy Moto3 přerušen kvůli oleji na trati. Čištění si vyžádalo dlouhé zdržení a harmonogram musel být o dost posunut. Během tréninků se opět o slovo přihlásila divoká australská příroda, takže na trati skákal klokan, přistála tu černá labuť a Marco Bezzecchi trefil racka. Kromě toho se hodně padalo, hlavně ve druhém tréninku třídy Moto2 a převážně ve čtvrté zatáčce, ale pády se nevyhnuly ani jezdcům v královské třídě. Nejhůř pravděpodobně dopadl Cal Crutchlow, který spadl ve velké rychlosti v první zatáčce. Po pádu ho bolela pravá noha a musel být odnesen na nosítkách.

Karel Abraham

Nejrychlejší čas dne nakonec zajel Andrea Iannone, který ve svém posledním kole zajel 1:29,131. Na druhém místě skončil Danilo Petrucci se ztrátou 0,160 s a třetí pozici obsadil Maverick Viñales, který byl v prvním volném tréninku nejrychlejší. Andrea Dovizioso obsadil místo čtvrté a pátý skončil i přes pád Cal Crutchlow, kterému se do té chvíle dařilo. Předběžný postup do druhé části kvalifikace si zajistili Johann Zarco, Marc Marquez, který v ranním tréninku také spadl, Jack Miller, Alex Rins a Valentino Rossi. Karel Abraham zajel výborný první trénink, když v sedle GP17 skončil na 9. místě. Odpoledne už se nezlepšil a nakonec z toho je 17. místo v kombinaci obou tréninků.

Brad Binder

Ve střední třídě Moto2 byl nejrychlejší Brad Binder, který už ve třetím kole druhého tréninku zajel čas 1:33,701. Na druhém místě skončil Marcel Schrötter, ale díky času z ranního tréninku, ve kterém byl nejrychlejší. Jeho ztráta je 0,087 s. Třetí pozici obsadil také díky času z prvního tréninku Mattia Pasini. Iker Leucona skončil na místě čtvrtém a právě on byl také jedním z jezdců, kteří dnes spadli v první zatáčce. Top5 doplnil vedoucí jezdec šampionátu Francesco Bagnaia, který už v neděli může oslavit titul mistra světa.

Jakub Kornfeil

V nejslabší třídě Moto3 byl nejrychlejší Aron Canet s časem 1:37,285. Všichni jezdci si během druhého volného tréninku zlepšili čas, takže tento trénink rozhodl o výsledném pořadí v kombinaci obou tréninků. Druhého tréninku se nemohl zúčastnit Stefano Nepa, za špatnou jízdu v prvním tréninku. Za Aronem Canetem skončili Jorge Martin a Marcos Ramirez. Ve ztrátě do jedné vteřiny je opět sedmnáct závodníků. Mezi nimi je i Jakub Kornfeil, který v posledním kole zlepšil svůj čas na 1:38,199, takže ztrácí 0,914 s.

Výsledky pátečních tréninků MotoGP

Výsledky pátečních tréninků Moto2

Výsledky pátečních tréninků Moto3

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno