Ital Andrea Iannone má letošní sezónu dobře rozjetou, když pravidelně bojuje v přední skupině startovního pole MotoGP. Ještě předtím, než se rozjede druhá polovina sezóny, zodpověděl pro Suzuki několik otázek.

Po těžkém roce 2017 to vypadá, že se tvůj pocit na motorce hodně zlepšil. Co se změnilo pro zlepšení tvého pocitu na GSX-RR?

“Loni to byl bohužel velice těžký rok, jak už jsme několikrát řekli. Tuto sezónu jsme odstartovali jiným způsobem. Ve třetím závodě jsme začali jezdit opravdu dobře a teď, uprostřed sezóny, musím říct, že jsme spokojeni s výsledky, kterých jsme dosáhli. I v některých situacích jsme mohli dosáhnout víc. Ale když se podíváme na to, odkud jsme se dorazili, tak do toho dáváme všechno a máme dobrý potenciál.”

Co ještě potřebujete zlepšit, abyste udělali ten konečný krok a mohli jet o větší cíle?

“Upřímně věřím, že tu jsou ještě malé detaily. Jde hlavně o to, jak zvládáme druhou polovinu závodu. To je věc, která mi ničí jinak dobře rozjetý víkend poté, jaké výkony máme v trénincích a kvalifikacích.”

Z technického pohledu, jak se motorka změnila v porovnání s GSX-RR z roku 2017?

“Myslím, že se motorka hodně změnila a hlavně k lepšímu. Nyní se s motorkou trochu lépe zatáčí, má lepší akceleraci, je kompletnější ve všech aspektech a všechna tato zlepšení nám umožňují udělat rozdíl a značně se zlepšit. Kromě toho jsme letošní rok rozjeli s motorem, který zlepšil náš výkon v porovnání s tím z roku 2017. Motorka je ovladatelnější, má lepší výkon a celkově je lepší ve všech aspektech.”

Andrea Iannone

V MotoGP jsi strávil několik let. Jak se změnil tvůj jízdní styl a zejména v posledních dvou letech?

“Pokud mám říct pravdu, pokaždé, když si sednu motorku, tak můžu potvrdit, že jsem pořád rychlý jezdec. Někdy, když procházíte krizí, tak můžete mít pochybnosti, můžete udělat tisíce změn na motorce, ale nakonec vám to k ničemu nepomůže. Říkalo se, že se můžu lépe adaptovat na Suzuki, ale ukázalo se, že když se motorka zlepšila, tak jsem mohl být opět silný. Nakonec k tomu také pomohl můj týmový kolega. Nyní jsem spokojený jako jezdec, i když se chci vždycky zlepšovat a využít můj plný potenciál.”

Jaký byl pro tebe nejlepší závod letošní sezóny?

“Určitě Austin. I když závod v Mugellu byl také krásný, zejména proto, že byl vzrušující až do konce. V Mugellu jsme bojovali o stupně vítězů s Valentinem a Alexem a měli dobrý výkon před všemi z Itálie. Bohužel se ukázalo, že měl Valentino ke konci závodu něco víc a nemohl jsem se přes něj dostat. Myslím ale, že tyto dva závody byly nejlepší z této sezóny, ale šampionát je dlouhý a myslím, že ještě přijde několik hezčích závodů…”

Na co aspiruješ s touto motorkou?

“Můžu chtít cokoliv, hlavně až budu mít méně problémů ve druhé polovině závodů. Tohle mě stojí hodně, více než mého týmového kolegu. Myslím, že potenciál je vysoký, ale měl bych ho mít i ve chvíli, kdy se začnou opotřebovávat pneumatiky. Tohle je oblast, na které v mé části boxu pracujeme nejvíce.”

Jak vidíš příštích deset závodů, které zbývají do konce letošní sezóny?

“Nevím… letos jsme se hodně zlepšili na všech okruzích. Nejsem pesimista a myslím, že jsme vždycky v pozici, kdy se nám může dařit. Pokud budu přemýšlet tímto způsobem, myslím že na Phillip Islandu v Austrálii to bude pro nás velice pozitivní. U zbytku okruhů si myslím, že není ani jeden, který by pro nás byl vyloženě špatný. Loni jsme byli ve druhé polovině šampionátu velice konkurenceschopní.”

Zdroj: Suzuki, Foto: Suzuki, Robert Sobčák

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno