Tovární tým Aprilie si neklade rozhodně malé cíle a dle vyjádření závodního ředitele chtějí již v roce 2023 bojovat o titul v MotoGP.

Pro příští sezonu královské kubatury MotoGP si tovární tým italské Aprilie klade vysoké cíle. Jak nyní prohlásil závodní ředitel továrny z Noale, pan Massimo Rivola, očekává, že v novém jezdeckém složení bude reálné, aby Aprilia bojovala pravidelně o vítězství a poté v roce 2023 dokonce o mistrovský titul.

„Mluvit již příští rok o boji o mistrovský titul by bylo předčasné. Ale nevidím jediný důvod, proč bychom si tento cíl nemohli stanovit pro rok 2023. Musíme se v MotoGP prosadit mezi ty nejlepší a svádět s nimi rovnocenné souboje,“ řekl Massimo Rivola.

Poté pokračoval slovy:Maverick má za sebou první test a byl velmi spokojený a prozradil, že jej závodění opět začalo bavit. Je to velmi citlivý člověk a chápu, že je pro něj klíčové, aby se cítil dobře, jinak nedokáže být rychlý. Na motorku si zvykl rychle, ale samozřejmě nyní musíme tlumit emoce a soustředit se na naši práci. Maverick nám nemusí nic dokazovat, ale musíme co nejrychleji nasbírat co nejvíce zkušeností.“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz foto: Aprilia-racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno