Fausto Gresini je přesvědčen o tom, že Andrea Iannone vědomě žádnou chybu neudělal….

 

Téma Andrea Iannone

Manažer týmu Gresini, pan Fausto Gresini, nyní v jednom z rozhovorů pro italská média komentoval prohřešek jezdce týmu, který společně s Aprilií provozuje. Jak Fausto prohlásil, když se tuto skutečnost dozvěděl, sám jí nemohl uvěřit.

Zároveň dodává, že stejně jako Iannone stále věří, že se podaří celou situaci vyjasnit a nebude nutný Iannoneho výpadek v nadcházející sezoně 2020.

„Když jsem poprvé slyšel o pozitivním dopingovém testu u Andrey, byl jsem opravdu šokován. Měl jsem s Andreou možnost mluvit a jsem přesvědčen o tom, že vědomě žádnou chybu neudělal. V Sepangu okamžitě dorazil k dopingovému testu, tak se nechová nikdo, kdo potřebuje něco skrývat. V závodě v Sepangu jezdci ztratí spoustu tekutin a jeho hodnoty byly jen něco málo nad povolenými hodnotami. Já osobně doufám, že co nejdříve budeme mít rozhodnutí v této situaci, protože nás už pomalu tlačí čas. Máme nabitý program a nová motorka musí využít veškerý možný čas na trati, protože jsme do ní spoustu investovali,“ řekl Fausto Gresini.

 

 

Téma nový tovární tým Aprilia

Doposud Aprilia provozuje svůj tovární tým pod hlavičkou Fausta Gresiniho, který stále pro Aprilii zajišťuje spoustu záležitostí od hospitality, logistiky až po samotný personál. Je ale velmi pravděpodobné, že od roku 2022 již Aprilia postaví zcela vlastní tým.

Poté by se z týmu Fausta Gresiniho mohl stát například satelitní tým, který by i nadále spolupracoval s Aprilií a mohl by využít veškerých nasbíraných zkušeností z dosavadní spolupráce.

„Naše aktuální smlouva s Aprilí vyprší na konci roku 2021 a je velmi pravděpodobné, že pro rok 2022 již továrna postaví v MotoGP svůj vlastní tým. Náš tým by poté mohl s Aprilií i nadále pokračovat a postavit tak jejich oficiální satelitní tým. Je to ale jen jedna z variant, musíme si sednout a probrat všechny varianty. Samozřejmě v opačném případě bych měl i další varianty,“ řekl Fausto Gresini.

 

zdroj: bikeracing.cz / foto: team motogp gresini

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno