Belgický závodní Marc VDS Racing pojede i přes spekulace o přestupu k Suzuki velmi pravděpodobně i v roce 2018 motocykly Honda. Již nyní je ale jasné, že tým nedostane k dispozici žádný motocykl specifikace 2018, ale bude se muset smířit s technikou z letošního roku.
Z tohoto rozhodnutí vyjádřil velké zklamání týmový manažer Michel Bartholemy, jenž zároveň přiznal, že s ohledem na tuto skutečnost není jasné, zda se v týmu podaří udržet australského závodníka Jacka Millera. Právě Miller byl totiž doposud přímo pod Hondou, která mu garantovala lepší materiál.
O smlouvě s Millerem tedy tým zatím stále jedná a je jisté pouze jméno druhého jezdce týmu MotoGP pro rok 2018, kterým bude Franco Morbidelli.
 
„Náš aktuálně největší problém je skutečnost, že nám Honda nedá k dispozici žádnou motorku specifikace 2018. To znamená, že náš tým bude v roce 2018 závodit se dvěma motocykly, které budou identické strojům továrního týmu Repsol Honda z Grand Prix Valencie 2017. Ohledně této nové situace s Jackem ještě povedeme jednání, ale je mi jasné, že pokud jej budu chtít udržet, budeme potřebovat větší budget. To bude platit ale i pro jiného jezdce, který by přišel v případě Jackova odchodu k Pramacu, o těchto záležitostech momentálně jednáme se sponzory,“ řekl Michel Bartholemy.

zdroj: Bikeracing.cz/ speedweek.de

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno