Výsledky pátečních tréninků WSBK z Austrálie

Právě dnes rozjelo svou letošní sezónu mistrovství světa Superbiků. Závodníci tříd Superbike a Supersport vyrazili na trať na Phillip Islandu, kde je čekaly první dva volné tréninky. Podmínky panovaly dobré, když bylo polojasno a s teplotami vzduchu kolem 20°C a trati 40°C. Jedinou komplikací byla divoká zvířata, která dvakrát přerušila první volný trénink třídy Supersport.

V Austrálii není kvůli podmínkám tak typické, že by se během druhého volného tréninku výrazně zlepšily časy, takže si někteří jezdci dopolední čas na kolo nezlepšili. Nejrychlejším jezdcem dnes byl Álvaro Bautista z továrního týmu Ducati, který zajel kolo za 1:30,327. Jen o 14 tisícin vteřiny za ním skončil úřadující mistr světa Jonathan Rea a třetí pozici udržel jeho týmový kolega z KRT Leon Haslam. Tom Sykes se s BMW zařadil na místo čtvrté a pětici nejlepších doplnil Alex Lowes s Yamahou. Do pěkného tempa se dostal Leon Camier s Hondou, který den ukončil na šesté pozici. Místo sedmé obsadil nováček Sandro Cortese.

Třídu Supersportů podobně jako v testech ovládl Randy Krummenacher s časem 1:32,777. Za ním se dlouho držel jeho týmový kolega Federico Caricasulo, ale poté ho překonal rakouský závodník Thomas Gradinger. Čtvrtou Yamahou v pořadí je Jules Cluzel a až na pátém místě skončil jiný stroj. Je jím MV Agusta Raffaela De Rosy. Bývalý jezdec Grand Prix Hector Barbera z týmu Toth by Willirace skončil na osmé pozici a Maria Herrera, která je první ženou závodící v této třídě, skončila na 14. místě.

Výsledky třídy Superbike

Výsledky třídy Supersport

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno