Americký Bell právě vysílá na domácí i evropské trhy sérii přileb Star a v propagačních materiálech se často objevují slůvka revoluční a převratné

Začněme „nejnižší“ řadou Star – ta je postavena pro účely silničního ježdění a vyrobena z kompozitního materiálu TriMatrix. Vybavena je hledím s rozšířeným úhlem a hlavně optikou třídy 1, tedy naprostou čistotou a nezkreslením obrazu. Vnitřní výstelka je z materiálu X-Static, který je antibakteriální. Zajímavé, ale pojďme o řadu výš.

Helma Pro Star už je vyvinuta pro účely sportovní jízdy. Skořepinu má vyrobenu z extrémně lehkého a pevného materiálu TeXtreme Carbon, pod nímž se skrývá revoluční technologie Flex. Vnitřní část mezi skořepinou a výstelkou se skládá ze tří materiálů různých vlastností, které jsou propojeny s určitou schopností pohybu. To vede nejen k lepší ventilaci a tomu, že se helma dokonale přizpůsobí každé hlavě, ale také k mnohem lepší ochraně v případě pádu, protože každý za materiálů pojímá jiný typ rázu.

Pro případ pádu je interiér vybaven zvenku odepínacími lícnicemi pro jednodušší a bezpečnější sejmutí přilby z hlavy. Vnitřní interiér je z materiálu Virus, který dokáže vstřebávat teplo tak, že v horku chladí a v zimě hřeje. Krom toho je antibakteriální a velmi dobře vstřebává pot. Plexi optické třídy 1 s rozšířeným úhlem vidění přizpůsobeným zalehnuté poloze. Navíc mluvíme o hledí s technologií Transitions, tedy automatickém zatmavování dle okolních světelných podmínek.

Absolutním topem je pak model Race Star postavený pro ty, pro něž je okruhové ježdění každodenním chlebem. Dokonale aerodynamicky tvarovaná skořepina je vyrobena z nejlepšího materiálu 3K Carbon, který je stavěn i na pády v extrémních rychlostech. Závodění je přizpůsobeno také hledí, a úhel pohledu se navíc dá regulovat pomocí posuvného interiéru. Ostatní výbava je shodná s modelem Pro Star. Je toho hodně, co nové Bellky umí, při prvním setkání na veletrhu Motosalon jsme je měli v ruce snad půl hodiny a pořád bylo na co koukat. Tak se zajeďte kouknout do Hradce Králové nebo Ostroměře do prodejen Global Moto, které je dováží.

Již brzy také na www.globalmoto.cz


Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here