Z paddocku MotoGP přišel před závodním víkendem v Laguně první šok – Ben Spies na konci roku končí u Yamahy. Otevírá se tím cesta do továrního týmu Valentinovi, nebo na místo Američana naskočí Andrea Dovizioso?

Ben Spies svoje rozhodnutí oznámil včera e-mailem: “Včera jsem svým komentářem na Twitteru vzbudil pozdvižení. Dnes už můžu říct víc, takže jsem se rozhodnul na konci roku opustit Yamahu, a je to z různých důvodů. Vysvětlím víc, až si budu myslet, že je to vhodné. Právě o celé situaci diskutuji i s mými sponzory, kteří za mnou plně stojí.”

“U Yamahy je pár lidí, kteří mi budou opravdu chybět a nechci je opustit. Oni budou vědět, koho tím myslím. Přeju Yamaze všechno nejlepší. Zatím se k celé situaci nebudu vyjadřovat, dokud nebude venku oficiální stanovisko.”

Ben Spies na Yamaze dokázal v roce 2009 vyhrát Mistrovství světa Superbiků – to vše ve své první sezóně v této závodní sérii. Tento titul zůstává jediným WSBK titulem Yamahy. Když přišel do MotoGP, dokázal zajíždět velmi dobré výsledky a s továrním týmem získal své jediné vítězství v Assenu.

Kdo tedy naskočí na jeho místo? Největším kandidátem je Valentino Rossi, ale ten by musel do týmu přinést peníze. Už v minulosti se mluvilo tom, že za ním stojí Phillip Morris (Marlboro), který by potřebnou čásku mohl dát. Jedná se o cca 10 – 12 milionů eur. S druhým místem z továrního týmu Yamahy je spojován i Andrea Dovizioso, který v posledních závodech dokázal jezdit s týmem Tech3 na bednu.

Foto: Youtube

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno