O italském výrobci exkluzivních motorek Bimota je známo, že nepoužívá svojem motory. Dlouhé roky byla jeho výhradním dodavatelem Ducati, což se má ale v nejbližší době změnit. Bimota chystá stroj s motorem BMW. Kterým? Samozřejmě S 1000 RR.

Bimota otevřeně říká, že má problém. Ducati jí totiž nechce dát svůj motor z 1199 Panigale (zde), respektive jí tento motor uvolní až v roce 2014. A jelikož chce Bimota udržet krok, musela se holt porozhlédnout jinde. A tak bylo na milánském veletrhu ohlášeno, že se chystá spolupracovat s BMW a odebírat jejich motor ze superbiku S 1000 RR (zde) do nového stroje BB2.

 

V Miláně byla tato motorka představena jako koncept, zatím není známo, kdy půjde do sériové výroby. Dá se ale předpokládat, že by se finální verze měla objevit během příštího roku. Design BB2 dostala na starosti italská firma SAK Art Design, která je známá svou spoluprácí s výrobci přileb AGV a Shark. Mimo to ale také dělala na designu letošní novinky Bimoty DB12 B-Tourist.

 

A neudělali to pánové vůbec špatně, sáhli totiž do historie. Bimota už totiž s BMW jednou spolupracovala, v devadesátých letech vyráběla supermono BB1 s motorem z F 650 GS. A právě sem a k dalším starším Bimotám si sáhli u SAK pro inspiraci. Nám se kombinace retrodesignu, skvělých komponent a nabitého motoru líbí. Co vy na to? 

Foto: SAK Art Design

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno