Západočeský Loket se po roce stane třetí červencový víkend metropolí světového motokrosu, konají se tady závody mistrovství světa MXGP of Czech Republic.

Opět tady uvidíte nejlepší motokrosové jezdce planety v kategoriích MXGP a MX2. Bohatý závodní program v Loketských serpentinách doplní finálová klání evropské elity v nejmladších kategoriích EMX65 a EMX85. Třešničkou na dortu bude závod o titul mistra Evropy v EMX2T, dvoutaktních dvěstěpadesátkách. Ve všech kategoriích uvidíte české jezdce.

Součástí elitního mezinárodního motokrosového víkendu v Lokti budou kvalifikační závody. Napínavé souboje budou k vidění už od sobotního rána. Jako každoročně, i letos připravují pořadatelé novinky na trati.

 

 

„Pro diváky asi tou nejzásadnější bude instalace dvou velkoplošných obrazovek, díky kterým budou mít přehled o dění na celé trati. Určitě to ještě umocní zážitek ze závodů. Pracujeme také na dalším vylepšování technického zázemí pro diváky a bezpečnosti pro jezdce,“ představil Zdeněk Dvořák, ředitel závodu z Automoto klubu Loket v AČR, tradičního pořadatele světového motokrosu v České republice.

MXGP of Czech Republic je třináctým podnikem letošního seriálu FIM Motocross World Championship. V kalendáři letos následuje po dvou závodech v Indonésii. Do Evropy se tak světový motokros vrací po pětitýdenní přestávce v atraktivním termínu letních prázdnin a dovolených, což ještě zvyšuje divácký zájem.

 

 

„Loketský podnik patří mezi pilíře mistrovství světa a jeho renomé potvrzuje, že Česká republika patří v motorsportu mezi pořadatelské velmoci. Poděkování za to patří zkušeným organizátorům z Automoto klubu Loket v AČR, kteří podnik pod hlavičkou Autoklubu České republiky připravují. Letos se dočkáme vzácného okamžiku, Loket navštíví prezident Mezinárodní motocyklové federace FIM Jorge Viegas a prezident FIM Europe Michal Sikora, jen v opravdu výjimečných případech jezdí společně na jeden podnik. Pro nás a český motorsport obrovská pocta!“ připomněl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu České republiky. Podporu jednomu z nejvýznamnějších domácích podniků motorsportu poskytla Národní sportovní agentura.

Součástí víkendu bude tradiční a oblíbená MXGP Academy, která je určena pro domácí motokrosové podhoubí a jejich rodiče. Zároveň se tady představí dvěma závody European Junior E-motocross Series, Loket bude třetí zastávkou série pro závodníky ve věku 6-8 let na elektrických motorkách.

Sobotní večer vyvrcholí od 23.00 tradičním velkolepým ohňostrojem, party pak pokračuje až do ranních hodin. Vstup na party je v ceně vstupenek. Zajistěte si je včas, mizí rychle, v předprodeji jsou k dispozici na https://tickets.mxgploket.com/.

„Přijďte si užít motokrosový svátek s úžasnou atmosférou a fandit českým reprezentantům. Vidět světový motokros na vlastní oči je nezapomenutelný zážitek!“ pozval všechny Jan Šťovíček.

Všechny informace ohledně MXGP v Lokti najdete na https://www.mxgploket.com/.

 

MXGP v Lokti se koná už o tomto víkendu!

 


 

Bohumil Pácl, Marketing, Media a PR manager, Autoklub ČR, tel.: 603 238 574, e-mail: pacl@autoklub.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno