Jak se zdá, BMW to s tím novým motorem o objemu 1800 cm3 myslí docela vážně.

Na letošním festivalu krásy Concorso d’Eleganza Villa d’Este totiž továrna představila už třetí koncept s tímto obřím boxerem. Zatímco o první dva se postaraly customové dílny Custom Works Zon z Japonska a Revival Cycles z USA, třetí kousek si postavilo samo designové a vývojové oddělení BMW Motorrad.

 

 

A nestříleli jen tak do vzduchu, jsou vidět jasné návaznosti. Pamatujete si na koncept R5 Hommage, který BMW právě na této akci představilo v roce 2016? Dejte si vedle sebe obrázky a uvidíte jasnou podobnost s R18, obě samozřejmě inspirované starými R5. Ovšem pravda, že v tomto případě je motor hodně dominantním prvkem, je to prostě hovado obrovský.

Kolem něj pak už jen jednoduchý rám tvářící se jako hardtail s pružinou schovanou pod sedlem, krásný odkrytý kardan a pár vcelku moderních prvků, jako jsou světla s LED, masivní čtyřpístkové brzdiče nebo zajímavě tvarované koncovky výfuků.

 

A víte co, klidně si dovedeme představit, že by dost podobně mohla vypadat i sériová podoba a že by s tím BMW sklidilo úspěch.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno