Projekt Bezpečně na motorce asi netřeba příliš představovat, během několika let jeho existence už jím prošli stovky motorkářů. Minulý týden ukázali jeho členové, že mají srdce na správném místě

Pravdou je, že dávat přináší radost. Toho se držel tým projektu Bezpečně na motorce a minulý týden předal dětem z Komunitního centra Motýlek několik koloběžek a odrážedel. Jak k tomu došlo? BNM se v rámci předvánoční kampaně rozhodlo, že tentokrát nebude svým zákazníkům dávat slevy na kurzy, ale za každý nakoupený kurz v měsíci prosinci věnuje 500,- Kč na tuto akci. Na akci se podíleli také partneři projektu (BMW, Ducati, KTM, Yamaha, Harley-Davidson, PSÍ Hubík, Shark, ČMN, Mogul, Mitas, Interphone), kteří se vzdali svých vánočních dárků, a tak i za každého partnera projektu bylo na hromádku přidáno dalších 500,- Kč. Celkem v BNM nastřádali 24.000,- Kč. U českého výrobce Yedoo.eu bylo nakoupeno 8 koloběžek, 3 odrážedla a 12 přileb. Yedoo navíc sami přidali pro každé děcko sportovní lahev na pití.

Proč zrovna koloběžky a odrážedla, nám řekl Roman Jakovec, obchodní ředitel projektů BNM. „Protože jsme motorkáři a chceme přiblížit krásy jedné stopy i těm, kteří si to nemůžou dovolit a kteří díky svému dětskému věku ani nemají možnost svůj osud ovlivnit”. Také proto se slavnostního předání zúčastnil i Lukáš Pešek (instruktor kurzů BNM, bývalý jezdec MotoGP a trenér mladých českých okruhových nadějí) a jeho 12ti letý okruhový svěřenec Oliver König. “Chceme dětem ukázat naději, že se silnou vůlí a pílí toho mohou v životě hodně dokázat. Věříme, že Lukáš s Oliverem pro ně budou novou motivací, jak se vyrovnat s těžkostmi, které jim život přináší”, dodal Roman.


Komunitní Centrum Motýlek, které provozuje nízkoprahový klub Pacific, nabízí služby dětem a mládeži od 6 do 22 let z pražského sídliště Černý Most a okolí, kteří tráví svůj volný čas na ulici, prožívají náročné životní období, nebo se dostávají do konfliktu se společností. S návštěvníky klubu navazují kontakt odborní pracovníci, poskytují jim pomoc a podporu při řešení tíživých situací. Dávají jim příležitost pro bezpečné a společensky přijatelné trávení volného času. Pozitivně tak ovlivňují jejich životní styl a začlenění do společnosti.

Foto: BNM

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here