Společnosti Bottpower se možná nedaří úplně nejlíp v seriálu závodů Moto2. Zato ale moc dobře ví, jak navrhnout motorku, která se nám bude líbit. Jako například tuhle.

Na první pohled vám nejspíš připomíná závodní speciál pro americkou plochou dráhu – flattrack. Ale nevidíte v téhle motorce i jistou podobnost s H-D XR1200? Není náhodou, že tam je a i proto si vysloužila přezdívku “Harley od Buellu”.

Nejzajímavější na celé motorce je fakt, že bude poskládána z velké části z dílů, které patřily na už nevyráběné Buelly. Konkrétně dostane buellí motor, tlumiče, kola, brzdy a kyvnou vidlici. Rám používá Bottpower vlastní, centrální páteřový.

A výkonové parametry? Ty známe, nebojte. Svým výkonem 100 koní a hmotností 170 kg je o celých 15 vraníků silnější a 80 kilo lehčí než zmiňovaný Harley-Davidson XR1200. A to už je celkem slušný náskok, nemyslíte? Když si uvědomíte, že obě motorky mají motor se základem ve Sportsteru, je to ještě zajímavější.

Tento projekt je určitě zajímavý, ale rozhodně ne šílený. Vemte laskavě v Milwaukee na vědomí, že jde vyrobit i rychlejší motorky se stejným základem, než jsou ty vaše!

Foto: Archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno