Ministerstvo elegance uděluje čestný titul Skvost pánům z Briton Bees za velmi vkusnou úpravu stařičkého BSA B33. Ono totiž udělat custom z víc jak 60 let staré motorky není žádná sranda.

Chlapík jménem Emmanuel Bees pochází z Francie a nyní žije v Severní Karolíně. Jeho specialitkou jsou dvoutaktní motorky, ale tentokrát se pustil do neobvyklého čtyřtaktu. Howling Wolf má, krom toho, že jde o krásnou motorku, totiž jednu zvláštní vlastnost. Je poskládán z řady starších strojů a to nejen motorek. 

 

Základem všeho je motor z BSA B33 1947, ale prošel zásadními úpravami. Objem byl zvýšen na 654 cm3, píst je z Goldstar Jobby, táhla třeba z VW Brouk. Ale dárci jsou i další BSA. Přední část rámu pochází z modelu B31, zadní tlumiče z A65, vidlice z Plungeru. A samozřejmě tu najdeme i díly z jiných strojů. Třeba taková nádrž je původem z Motobecane ze 40. let, světlo z Peugeotu z roku třicet. Všechno to dohromady trvalo 14 měsíců, shromažďování dílů, úpravy a montování. Výsledek podle nás ale stojí za to. Kochejte se.

Foto: Frank Bott

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno