K aktuální velmi nejisté situaci ve světě motocyklového závodění s ohledem na stále probíhající epidemii koronaviru hovořil další z manažerů týmů MotoGP, kterým je tentokrát Davide Brivio z továrního týmu Suzuki Ecstar. Brivio je přesvědčen o tom, že Dorna dělá správná rozhodnutí, zároveň ale dodává, že tato krize výrazně ovlivní celou budoucnost.

„Je to velmi obtížná situace, ale všichni dobře víme, že zdraví lidí je nyní tou nejvyšší prioritou. Proto se vše nyní soustředí pouze na to, jak tuto epidemii porazit. Moderní sportovní svět zatím nic takového nikdy nezažil, když se nad tím zamyslím, je to skoro jako světová válka, která také zastaví všechny aktivity,“ řekl Davide Brivio.

Poté pokračoval slovy: „Za celou moji kariéru mne nic podobného nepotkalo. Měli jsme tu v roce 2008 ekonomickou krizi, kvůli které jsme museli snižovat náklady nebo jsme v roce 2018 museli zrušit závod v Silverstone kvůli počasí. Zatím jsem ale nezažil situaci, která by způsobila tak dlouhou pauzu. Tentokrát je to opravdu globální problém. Nyní nemůžeme nic plánovat, musíme počkat, až se situace uklidní, nyní dávám prioritu zdraví a mojí rodině.“

 

 


zdroj: bikeracing.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno