Skútr je stále populárnějším dopravním prostředkem. Lidé, kteří na něj nejčastěji usedají, patří ale také k těm nejohroženějším skupinám. Mají obvykle minimum zkušeností a pohybují se často v hustém provozu, kde na ně čeká spousta nástrah. Právě jim je určen kurz SKÚTR Motoškola.

Jeho cílem je naučit začínající jezdce základním návykům jízdy na skútru, které si musí osvojit, aby na něm mohli bezpečně jezdit v ucpaných metropolích. Návykům, které je bohužel standardní „autoškola“ nenaučí.

Pro koho je kurz určen:

TEENAGEŘI – ZAČÍNÁJÍCÍ JEZDCI
Skútr je pro patnáctileté prakticky jedinou alternativou k hromadné dopravě. Malé stroje s objemem do 50 ccm a maximální rychlostí do 45 km/h jsou pro ně obvykle první zkušeností s motorovým vozidlem a se skutečným pohybem v hustém provozu.

ŘIDIČI AUT 
Od roku 2014 mohou držitelé řidičáku na auta jezdit bez výcviku a zkoušek na skútrech do objemu 125 ccm s automatickou převodovkou. Řada z nich nikdy neprošla výcvikem na motorku a nemají ani základní zkušenosti s principy jejího ovládání.

 

Ve SKÚTR Motoškole:
  • vás naučíme ovládat motorku v typických situacích městského provozu. Vyzkoušíte si manévrování v nízkých rychlostech, krizové brzdění, vyhýbání se překážce a další modelové situace, se kterými se dříve nebo později v běžném provozu setkáte.
  • vám ukážeme nástrahy, které vás v provozu čekají. Pro řidiče nebo začátečníka jsou to občas překvapivé věci – vyzkoušíte si, co můžete čekat od řidičů aut, naučíte se předvídat možné kritické situace a také je s přehledem a bez stresu řešit.
  • vám vysvětlíme, jak funguje motorka. Podíváme se spolu na „fyzikální“ principy a zákonitosti, které jsou pro všechny motorky společné. Vysvětlíme vám, jak a proč se motorka chová v zatáčce, jak s ní správně brzdit, zatáčet i zrychlovat
  • vám ukážeme, co vás čeká na silnici. Dozvíte se, na co si dát pozor, jak se správně vypořádat s přejezdem tramvajových kolejí, pruhů na silnici nebo kanálů. Naučíme se zásady bezpečné jízdy na mokru.

Kurz SKÚTR Motoškola je půldenní. Garantujeme maximální počet třiceti účastníků, kteří jsou rozděleni do tří skupin pod vedením jednotlivých instruktorů. Každá skupina má k dispozici vlastní výcvikové motocykly obou klíčových kubatur, tedy jednu „padesátku“ a jednu „stopětadvacítku“.

Tým je stejný jako na “velkou” Motoškolu – osvědčená parta Pepa Sršeň, Carlos Táborský a Blanka Slavíková.

 

Objednávat můžete ZDE.

Foto: Motohouse

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno