Nedělní ráno bylo ve znamení přenastavení motorky na mokré podmínky. V tomto případě jsme měli již z čeho vycházet, co se týká podvozku, protože na vodě jsme v Brně již testovali. V nastavení elektroniky motoru jsme začínali opět od začátku, protože elektronika i motor jsou odlišné

Ve Warm-up Anthony od začátku zajížděl rychlé časy a ve výsledcích máme zaznamenána dvě nejrychlejší kola. V celkovém pořadí Warm-up nakonec Anthony obsadil 7. místo.

Na základě dat z Warm-up jsme provedli ještě drobné úpravy v nastavení podvozku a elektroniky. Očekávali jsme s napětím start závodu, který proběhl za silného deště. Anthony startoval z 28. pozice. Tato startovní pozice byla za daných podmínek hodně špatná, protože Anthony jel do „bílé tmy“.

Po každém kole Anthony postupoval výsledkovou listinou směrem vzhůru, až na 11. pozici. Zajížděné časy byly na úrovni jezdců z první skupiny, ale bohužel celé pole se roztrhalo a první skupina si vytvořila náskok, který již nebylo možno dojet. V posledním kole Anthony dále postoupil a projel cílem závodu na výborné 10. pozici. 

 

Anthony West:
Jsem velmi rád, že se mi dostalo příležitosti se opět zúčastnit světového šampionátu moto2. Byl to vynikající sportovní víkend plný zábavy. S velkou radostí jsem se týmu odvděčil umístěním v první desítce. Jednalo se opravdu o velikou snahu tak malého týmu, který se neúčastní trvale světového šampionátu. S výsledkem jsem velmi spokojený a to díky obrovské podpoře před i po závodě. Tedy velký dík patří týmu Montáže Brož.

 

Jiří Brož:
Po dvou letech jsme se vrátili do kolotoče MotoGP a hned na začátku této myšlenky nám bylo jasné, že to nebude lehké. Cely tým pracoval během víkendu na 100% a v neděli jsme se dočkali skvělého výsledku. Jsem velmi rad, že jsme si mohli vyzkoušet spolupráci s tak profesionálním jezdcem, jakým je Anthony. Nedělní závod odjel fantasticky a dokázal, že stále patří do světové špičky. Rád bych poděkoval všem, co nám fandí a nepřestali věřit, dále celému týmu za perfektní práci během celé sezóny, partnerům týmu a Anthonymu za profesionální přístup během celého víkendu. 

V současnosti ještě není rozhodnuto, jaké budou naše další kroky, ale je jisté, že zůstaneme v motorsportu a budeme nadále podporovat mladé talenty….

 

Tým i Anthony jsou s výsledkem závodu spokojeni. Děkujeme všem našim partnerům a fanouškům za podporu, bez které bychom nemohli uskutečnit tento projekt!!!

Foto: archiv tým Montáže Brož

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno