V lednu vyjde v jednom z prestižních amerických časopisů rozsáhlý rozhovor s Erikem, kde zakladatel firmy Buell odhaluje, že žádný z budoucích motocyklů už neponese jeho jmého.

Erik v rozhovoru mluví o době, kdy byla značka odstavena a on v jeho emotivním videu na serveru youtube oznamoval konec výroby motorek se značkou Buell.

V jednu chvíli mi přišlo velmi zajímavé, že mi vlastník licence Harley-Davidson dovolil prodávat závodní motorky, ale pouze do 21. prosince 2010“. Tenhle datum se rychle blíží. Dohoda zní tak, že H-D nechal značku přežít jenom proto, aby mohl doprodat zbytek vyrobených motorek.

Erik Buell v této chvíli usilovně pracuje na dalším silničním modelu, ale žádný z jeho budoucích výtvorů už neponese jeho jmého. V rozhovoru také odhaluje, že se chce dívat hlavně do budoucnosti a zapomenout na minulost. Tento snímek (dole), který obletěl internet, byla opravdu nově připravovaná motorka Barracuda 2, kterou Erik sám řídil. Ta měla mít svoji premiéru v roce 2011. Buell ji ale nemůže vyrobit, protože Harley-Davidson na ni vlastní práva.

Buell nám bude chybět, ale věříme, že Erik je takovej pašák a něco dobrýho vymyslí.

Foto: Archiv

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno