Po mnoha letech se britský jezdec Cal Crutchlow vrací k továrně Yamaha, tentokrát do pozice testovacího pilota.

Yamaha Motor Co., Ltd. a Yamaha Motor Racing, oznámili podpis nové smlouvy s britským závodníkem Calem Crutchlowem. Populární hvězda MotoGP se připojí k programu Yamaha Factory Racing Test Team a převezme roli oficiálního testovacího jezdce MotoGP pro sezonu 2021.

Počínaje shakedown testem MotoGP, který je naplánován na malajsijský Sepang od 14. do 16. února 2021, pojede Crutchlow na stroji YZR-M1. Zúčastní se také oficiálních testů IRTA a dalších soukromých testů Yamahy s cílem pomoci konstruktérům s vývojovým programem MotoGP. Crutchlowova 10letá zkušenost v MotoGP, během které jezdil pro tři různé výrobce, z něj dělá ideálního pilota pro tuto práci.

Pokud bude testovací program považován za přínosný, může se Cal objevit s divokou kartou v závodě MotoGP, kam také může být zařazený, jako náhradní jezdec, kdyby jeden z pilotů Yamahy MotoGP musel kvůli nemoci nebo zranění vynechat Grand Prix.

 

 

Lin Jarvis
vedoucí závodního oddělení Yamaha Racing

Dobře, v první řadě bych chtěl říci „vítej zpět“ Cal. Stále si pamatuji Calovu první návštěvu YMR před mnoha lety, jako čerstvého Mistra světa v supersportech a vzpomínám, že vyjádřil přání přejít v budoucnu do MotoGP. Po počátečním přestupu do Superbiků s námi následně strávil tři sezony v týmu Monster Energy Yamaha Tech3, a poté pokračoval dalších sedm let v získávání zkušeností se dvěma našimi hlavními soupeři. Tyto bohaté zkušenosti spolu s poctivým přístupem, který je Calovi vlastní, nám jistě velmi prospějí, protože se v příštím roce budeme snažit vylepšit naše motocykly YZR-M1 s celým testovacím programem.
Samozřejmě jsme letos s Jorgem plánovali a doufali v silný program. Náš tovární testovací tým bohužel brzy musel pozastavit své plány, protože začala pandemie Covid-19 a od března dále ovlivňovala rok 2020. Je politováníhodné, že jsme nebyli schopni podstoupit náš testovací program a realizovat naše cíle. Přejeme Jorgemu vše nejlepší v jeho budoucích snahách a děkujeme mu za mnohaletou spolupráci s Yamahou.“

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto:honda LCR

1 komentář

  1. Občas si uměl pustit pisu na špacír a fanoušek se aspoň dozvěděl něco ze zákulisí. Tomu je asi konec, bohužel 🙁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno