V rámci tradičního Honda Racing Thanks Day osedlal Cal Crutchlow dvoutaktní Hondu NSR500, se kterou v roce 1989 vyhrál titul Mistra světa Eddie Lawson.

Na japonském okruhu Twin Ring Motegi se konalo tradiční setkání zástupců Hondy se svými fanoušky. V rámci Honda Racing Thanks Day proběhlo několik akci a jednou z nich bylo představení legendární Hondy NSR500, se kterou v roce 1989 vyhrál Američan Eddie Lawson titul Mistra světa královské kategorie.

Pilotem se tentokrát stal britský jezdec MotoGP, Cal Crutchlow, který s dvoutaktním půllitrem jezdil před zraky sedmnácti tisícovek fanoušků. Dne, který byl zároveň oslavou 60. výročí vstupu Hondy do Mistrovství světa, se zúčastnil i druhý z jezdců týmu LCR Honda, Japonec Takaaki Nakagami, který se aktuálně uzdravuje z operace zraněného ramena.

Vedle dvojice pilotů MotoGP se akce zúčastnili také například pilot Formule 1 Daniil Kyvat, vítěz závodu Indy 500, Takuma Sato, či bývalí světový šampión F1 Jenson Button a jezdec šampionátu Moto3, Ai Ogura.

Honda Racing Thanks Day 2019

2019 marks 60 years of Honda’s first entry into World Championship racing, and the company celebrated its tenth Thanks Day. Many of the world’s top #Honda athletes took part in the event, with Cal Crutchlow and Taka_Nakagami joined by the likes of F1 driver Daniil Kyvat, Indy 500 winner Takuma Sato, as well as former F1 World Champion Jenson Button among others.

Zveřejnil(a) LCR Honda Team dne Úterý 12. listopadu 2019

Cal Crutchlow
„Bylo neuvěřitelné a skutečné privilegium jezdit na NSR Vyrostl jsem a sledoval, jak kluci závodí na těchto pětistovkách. Myslel jsem si, že ty motorky vypadají velkolepě a nyní již vím, že jsou velkolepé Motocykl byl fantastický, ale neumím si představit závodění v roce 1989. Chtěl bych poděkovat Hondě za tuto velkou příležitost, protože to byla nejen fantastická událost pro fanoušky, ale také speciální pro nás jezdce.“

Takaaki Nakagami
„Je pro mne vždy potěšením být zde na Honda Thanks days, ale letos jsem se díky své nedávné operaci ramena nemohl bohužel zúčastnit aktivit na trati. Přesto jsem si všechno, co se na trati dělo, opravdu užil. Jako vždy bylo skvělé strávit nějaký čas s fanoušky.“

Zdroj: bikeracing.cz/ foto: LCR Honda team