Pilot satelitního týmu Yamaha Tech3 Cal Crutchlow nemá žádné pochybnosti o tom, kdo je nejrychlejší pilot na světě. Podle něj je to bezesporu Casey Stoner, který nedávno oznámil svůj odchod z MotoGP.

Cal Crutchlow, který dokázal se zraněnou nohou dojet v poslední GP na šestém místě, se v rozhovoru zcela jasně vyjádřil, kdo je nejrychlejší pilot planety. Podle něj je to dvoujnásobný mistr světa Casey Stoner, který nedávno ohlásil svůj odchod ze závodní trati.

Angličan si také myslí, že Stoner se za svoji práci v posledních sezónách nedočkal ocenění, které by si zasloužil. Podle jeho slov ho zklamalo, že úspěšný Australan na konci roku končí.

“Je pro mě obrovské zklamání, že Casey končí. Myslím, že je to pro spoustu lidí větší rána, než pro něho samotného. Lidé za poslední sezóny nedokázali ocenit to, jak moc rychlý je – podle mě je to nejrychlejší pilot na planetě, a to o dost! Možná, že nebyl za ty roky schopný pravidelně vyhrávat tituly, ale to mohlo být buď nekonkurenceschopnou motorkou, nebo problémem s jeho řízením, ale pořád si myslím, že je nejrychlejší. Když dostal vloni dobrou motorku, okamžitě z toho byl titul,” řekl Crutchlow.

“Dokázal vyhrát už u Ducati a dalo by se říct, že neměl nejlepší motorku, ale určitě byl nejlepším pilotem. Upřímně musím říct, že důvody, kvůli kterým opouští MotoGP jsou oprávněné a jeho odchod možná pár lidí nakopne. Pokud už nemá pro závody vášeň, je lepší skončit a myslím si, že tady po sobě zanechá i jisté poselství. Myslím si, že když skončí, bude to definitivní. Dokázal všechno, co šlo. MotoGP je vrchol motocyklového závodění a když ho vyhrajete, víc už prostě není. Doufám, že se mu podaří vyhrát i letos a odejte na absolutním vrcholu.”

Foto: Honda, Yamaha, Ducati

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno