Carmelo Ezpeleta vysvětluje skutečnost, proč se Dorna rozhodla nezařadit Grand Prix České republiky na provizorní kalendář pro sezonu 2021.

Jak jsme vás již informovali, promotér šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, španělská společnost Dorna Sports, zveřejnila předběžný kalendář pro sezonu 2021. Zde je pro českého fanouška zřejmě největším překvapením absence brněnského závodu.

Tuto skutečnost nyní objasnil samotný CEO Dorny – pan Carmelo Ezpepeleta. Dle slov hlavního muže MotoGP nebyl brněnský závodní víkend do provizorního kalendáře zařazen kvůli nevyhovujícímu asfaltu, na který si řada jezdců stěžovala. A pro obnovu povrchu zatím Dorna od brněnských pořadatelů nedostala žádný příslib.

 

 

„Jak víte, Brno zatím není na provizorním kalendáři. Jednáme spolu již řadu led o tom, že je na okruhu potřeba udělat několik úprav, kdy tou hlavní je výměna povrchu. Bohužel jsme ale zatím od místních pořadatelů nedostali žádný příslib, že budou tyto nedostatky odstraněny. Proto jsme Brno nedali na provizorní kalendář a uvidíme, jestli se jim podaří tyto požadavky naplnit. Pokud ne, máme připraveny rezervní okruhy, kde by se Grand Prix v tom termínu mohla odjet. Pro tyto účely máme připraveno Portimao, Rusko nebo Mandaliku v Indonésii,“ řekl Carmelo Ezpeleta.

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: motogp.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno