Bývalý závodník a mistr světa Australan Casey Stoner už nebude dál pokračovat s továrnou Ducati v roli testovacího jezdce. Obě strany se domluvili na tom, že jejich spolupráce nebude pokračovat.

Ducati a Casey Stoner už nadále nebudou pokračovat ve spolupráci, která začala v roce 2016. Casey byl během uplynulých tří let důležitou součástí vývoje Desmosedici GP, která se neustále zlepšovala. Díky tomu se nyní dostala na pozici jedné z nejlepších motorek na startovním roštu MotoGP.

Kromě vývoje prototypu do královské třídy MotoGP pracoval Casey Stoner také na vývoji Ducati Panigale V4, což byl výrazný krok pro řadu Panigale. Kromě vývoje byl také ambasadorem italské značky a účastníkem velkolepé akce World Ducati Week v letech 2016 a 2018.

Casey Stoner

Claudio Domenicali – výkonný ředitel Ducati

“Casey je a navždy zůstane v srdcích Ducatistů a všichni bychom mu rádi poděkovali za jeho důležitou spolupráci, kterou nám nabídl v posledních třech letech. Jeho technický přínos a podněty spolu s naší prací a zpětnou vazbou od továrních jezdců a Michele Pirra pomohly vytvořit z Desmosedici GP jednu z nejkonkurenceschopnějších motorek na startovním roštu. Stejně tak byly precizní a užitečné jeho rady ve vývoji našich produkčních motorek. Ducati a její spousta fanoušků Caseymu upřímně děkují a přejí to nejlepší jemu i jeho rodině do klidné a šťastné budoucnosti.”

Casey Stoner

“Chci poděkovat Ducati za skvělé vzpomínky a zejména za podporu a nadšení fanoušků Ducati, že jsme spolu mohli sdílet vášeň pro závodění a motocyklismus. Vždycky si to budu pamatovat. Během posledních tří let jsem si opravdu užíval svou práci s testovacím týmem, inženýry a techniky, když jsme pracovali na zlepšení balíčku Desmosedici GP a upřímně chci týmu popřát všechno nejlepší do jejich budoucího úsilí.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno