Casey Stoner prohlásil, že kdyby neměl Marc Márquez v posledních dvou letech štěstí, jeho dominance by nebyla tak veliká

  Australský závodník Casey Stoner v paddocku závodů Grand Prix nepůsobí již od konce roku 2012, dění v tomto šampionátu ale i nadále sleduje a často komentuje i aktuální situaci. Nyní se Casey vyjádřil na téma aktuálního rozložení sil, včetně silných výkonů Valentina Rossiho a naopak ne zrovna vydařeného úvodu letošní sezony v podání Marca Márqueze.
 
Samotný Casey ale za nejsilnějšího muže v královské kubatuře MotoGP považuje Valentina Rossiho. Casey sice přiznal, že Márquez zajel dvě skvělé sezony, ale dle jeho slov se také částečně jednalo i o náhodu.
 
 
„ Když se mne zeptáte, kdo je nejlepším jezdcem v MotoGP, moje odpověď bude Valentino Rossi, který letos vede tabulku šampionátu. Márquez má za sebou dvě skvělé sezony, za tím ale stálo také například v roce 2013 trochu štěstí, protože byli Lorenzo i Pedrosa zranění. O rok později měl více zkušeností a sebedůvěry. Letos je sezona opravdu napínavá, protože nikdy nevíte, kdo v neděli vyhraje. Valentino je zpět, ale i Lorenzo je letos velmi silný. Letošní sezona v podání Márqueze mne ale překvapila, nečekal jsem, že bude dominovat jak v loňském roce, ale jeho letošní výsledky mne překvapily. Je také pravdou, že jeho výkony může také částečně ovlivňovat výkon Hondy, který šel letos v porovnání s konkurencí dolů,“ řekl Casey Stoner pro Speedweek.
 

Foto: honda.repsol

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno