Castrol se vrací zpět jako sponzor týmu Honda do superbikového světa. A na nás tím pádem dýchla ohromná vlna nostalgie. Vždyť, kdo by si nepamatoval boj o titul Johna Kocinského v roce 1997 a nebo dva skvělé ročníky Colina Edwardse v sezóně 2000 a 2002.

 

Tyhle barvy k sobě prostě patří. A jak řekl Jonathan Rea, letos jednička u týmu TenKate Honda: „Sakra, vždyť tohle je přeci přesně barva mých vzpomínek na ty léta, když jsem se začínal o závody motorek zajímat.“

Představení týmu proběhlo v prostředí centrály firmy Castrol a nás by z uvedených informací mohlo kupříkladu zajímat to, že Rea pojede nově s číslem 4 (doposavad měl 65) a pozor… druhý jezdec týmu Ruben Xaus bude vozit nepřehlédnutelnou 111 – což evokuje další nezapomenutelnou legendu, novozélanďana Aarona Slighta.

Barvy tehdy:

aaron slightaaron slight

Osvědčený tým nastoupí samozřejmě i letos na továrně podporovaných CBR1000RR a jak praví tisková zpráva, jedou si pro titul… To zatím nebudeme příliš komentovat, chytřejší budeme po prvních testech, na které se tento tým již chystá.

Barvy dnes:

 

A ještě jedna dobrá zpráva na závěr. Do příštího tištěného vydání MH připravujeme velký materiál o legendách superbikového světa, takže o historicky úspěšných motorek Castrol Honda bude ještě bezesporu řeč!

Foto: Honda, archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno