Na Sachsenringu se jel v rámci Grand Prix Německa další podnik šampionátu ADAC Junior Cup, kde se českému jezdci Patrikovi Cardovi podařilo vybojovat vysněné pódium.

Patrik Carda odstartoval páteční tréninky na Sachsnringu na desáté pozici, pro kvalifikaci se týmu podařilo vyladit nastavení motocyklu KTM, a i díky tomu dokázal Patrik vybojovat třetí pozici na startovním roštu nedělního závodu. V samotném závodě bojoval Patrik do poslední zatáčky o druhou pozici, tu ale bohužel v těsném souboji neudržel a dojel třetí.

Na Sachsenringu v ADAC Junior Cupu startovalo celkem 23 jezdců, z toho 2 jezdci s A licencí, kteří do šampionátu nejsou počítáni. Před dalšími závody v Mostě, které se jedou při IDM 11. srpna drží Patrik průběžnou čtvrtou pozici v šampionátu, na druhého ztrácí 13 bodů, na třetího 4 body.

Sachsenring o uplynulém víkendu navštívilo neuvěřitelných 201 tisíc diváků, hojnou podporu měl Patrik i od svého fanklubu.

 

Patrik Carda

„Velkou cenu Německa beru jako svůj domácí závod, protože ji vždy v hojném počtu navštěvuje i můj fanklub pod perfektním vedením Jana Hübnera. V pátek nás provázely problémy s nastavením a den jsem uzavřel na 10. pozici, pro sobotu jsme s týmem upravili nastavení a dali jiné pneumatiky, motorka začala fungovat mnohem lépe. V kvalifikaci se nám zadařilo a vyjel jsem si díky třetí pozici první řadu. Start do nedělního závodu mi bohužel nevyšel dle představ a propadl jsem se na 6. pozici, po tvrdých soubojích jsem se prosadil do skupinky bojující o 2. místo, kde jsem bojoval s Dominikem a Lukášem. Dominik souboje neustál a upadl, já do poslední zatáčky bojoval o 2. pozici s Lukášem, tu jsem ale bohužel v poslední zatáčce ztratil. Konečně se mi tak podařilo vybojovat pódium a chci poděkovat celému týmu, taťkovi i sponzorům za skvělou práci, stejně tak fanklubu za podporu.“

 

 


zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno