Aby se o motorkářské firmě z Čech mluvilo intenzivně až ve Španělsku, to není úplně obvyklé. Pánové z Kalupu očividně pěkně zvedli mandle tamním feministkám a celé je to dost k smíchu

Tak o co jde? Na začátku je začínající česká značka Kalup Machines, která vyrábí luxusní motorkářské oblečení s “tak trochu jiným stylem” (web). Chlapci jsou, pravda, trochu ulítlí, jejich prezentace hodně vybočuje z toho, co je v našich krajích obvyklé. Na fotkách i videích se objevují polonahé i nahé ženy v neobvyklých pozicích a jedna z nich teď řádně rýpla do vosího hnízda.

 

Tím se stali španělské feministky, které hrubě urazil záběr z připravovaného videa Kalup, kde se dívka jen v helmě oblečená dívka vyskytla jako součást stolku. Nejdříve se objevila řada negativních reakcí na sociálních sítích – “Vaše reklama uráží muže i ženy!” nebo “Objektivizace ženského modelu by měla být trestným činem v kterékoliv zemi, která se angažuje v oblasti lidských práv!”. Silná slova dále pokračovala žádostí společnostem Facebook a Google o stažení těchto materiálů. Ani jedna nevyhověla. Třetím krokem se tedy stala petice na serveru Change.org, kterou už podepsala víc jak tisícovka španělských feministek.

 

“Uvedené módní snímky jsou naším příspěvkem do světa “Muže”, kde jsou ženy a motocykly často vnímány pouze jako objekt. Záměrně jsme tomu dali přehnané umělecké vyjádření, aby reklama zdvihla emoce. Momentálně pracujeme na kolekci pro ženy, uvidíme, jestli se budou stejně urážet i muži na jaře příštího roku, až půjdeme ven s její propagací.” řekl k celému problému jeden ze zakladatelů Kalupu Filip Žák.  

 

Co k tomu dodat. Lidi už si nedokážou dělat legraci sami ze sebe? Nebo to fakt neni legrace? Poptáme se doma manželek, tak snad nějakou neschytáme! Za nás je Kalup výbornej projekt a klukům držíme palce v budoucí práci i boji proti lidem, kteří mají čas řešit nesmysly.

Pokud video nevidíte, pusťte si ho prosím tady.

Foto: Kalup Machines

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno