Na úctu Nickyho Haydena bude jeho závodní číslo 69 vyřazeno ze závodů Grand Prix.

Americký závodník Nicky Hayden tragicky zemřel při nehodě v roce 2017 a nyní se mu seriál mistrovství světa silničních motocyklů rozhodl věnovat poctu a jeho závodní číslo 69 navždy vyřadit ze startovních listin. To vše ve vzpomínce na jeho talent a osobnost, která zářila nejen na trati, ale i mimo ni. Akce se uskuteční při jeho domácí Velké ceně na okruhu COTA v Austinu.

Nicky Hayden přišel do seriálu Grand Prix po zkušenostech z dirt tracku a jeho první úspěchy se začaly psát v sezóně 2003. Ten největší si na své konto připsal v roce 2006, ve kterém až do posledního závodu bojoval o titul mistra světa, což se mu nakonec podařilo získat. Z MotoGP odešel na konci roku 2015, kdy byl rovnou zařazen do síně legend a “Kentucky Kid” se vydal do mistrovství světa Superbiků. Nyní bude číslo 69 navždy spojeno s tímto jménem a nikdo jiný už ho nemůže používat.

Nicky Hayden

Číslo #69 se tak připojí do seznamu #48 (Shoya Tomizawa), #58 (Marco Simoncelli), #74 (Daijiro Kato), #34 (Kevin Schwantz) a #65 (Loris Capirossi).

“Je to pro nás velká pocta, že se Nickyho číslo 69 při závodech v Austinu vyřadí z Grand Prix závodů,” řekl Earl Hayden, otec Nickyho. “Jsme rádi, že se to stane při americkém závodě, protože pro Nickyho tyto závody hodně znamenaly a každý rok se na ně moc těšil. Pro mě osobně to bude velice speciální událost, protože číslo 69 bylo i moje číslo, když jsem závodil. Byl jsem velice hrdý na to, že Nicky se stejným číslem závodil celou svoji kariéru. Za celou naši rodinu chci moc poděkovat Dorně za jeho uctění tímto speciálním způsobem, stejně tak za spoustu dalších gest při naší podpoře v tak těžkých chvílích.”

“Jsem hrdý na oznámení, že číslo 69 vyřadíme ze závodů Grand Prix,” uvedl výkonný ředitel Dorny Carmelo Ezpeleta. “Nicky Hayden byl jednou z největších osobností tohoto seriálu a skvělým příkladem závodníka na trati i mimo ní. Je mi velkou ctí pojistit jeho dědictví tím, že číslo 69 zůstane synonymem legendy a mistra.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno