Generální ředitel italské továrny Ducati se plně stojí za rozhodnutím prodloužit smlouvu Danila Petrucciho pro rok 2020

 

Tovární tým italské Ducati byl ve chvíli, kdy potvrdil jezdeckou dvojici Dovizioso, Petrucci i pro sezonu 2020 často kritizován, na místo Petrucciho si brousil zuby například i Australan Jack Miller. Generální ředitel Ducati, pan Claudio Domenicali, ale za touto volbou pevně stojí.

Jak Domenicali prohlásil, Ducati byla v roce 2019 jedinou továrnou, u které každý z jejích jezdců dokázal vyhrát závody. U ostatních továrních týmů vše táhl vždy pouze jeden z jezdecké dvojice.


„Myslím si, že je důležité mít v týmu dva rychlé jezdce. Nepotřebujete tam dva závodníky, kteří se mezi sebou budou nenávidět, to je hloupé řešení. Často jsme byli kritizování za to, že jsme se rozhodli Danila ponechat v továrním týmu, ale já si za tímto rozhodnutím stojím. Několikrát nám dokázal, že umí být rychlý. Chceme mít v týmu dva závodníky, kteří dokáží vyhrávat, nikoliv jen jednoho, který dojíždí první a druhý s obtížemi v Top 10. Ducati byla v roce 2019 jediná, kdy oba jezdci z týmu dokázali vyhrát závod, to se žádné jiné továrně nepodařilo,“
řekl Claudio Domanicali.

 

 


zdroj: bikeracing.cz / foto: DUCATI

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno