Továrna Yamaha oznámila, že šest jejich techniků, včetně šéfa projektu YZR-M1, pana Takahiro Sumi, do Francie nepřijelo, zůstali kvůli koronaviru v karanténě.

Yamaha Motor Co., Ltd. a Yamaha Motor Racing Srl, oznámily, že šest členů týmu Yamaha MotoGP, včetně šéfa projektu YZR-M1, pana Takahiro Sumi, do Francie nepřijelo, a to kvůli izolaci ohledně nákazy viru COVID-19. V tiskovém prohlášení se píše:

– Kvůli omezení v cestování zůstává v přestávkách mezi jednotlivými závody několik zaměstnanců Yamahy MotoGP často v Andoře. Při této příležitosti, po provedení obvyklého PCR testu před cestou na závod, tedy v pondělí před plánovaným odletem z Andorry, obdržel v úterý jeden člen technického týmu Yamahy pozitivní výsledek testu na vir Covid-19. Dalších pět členů týmu YMC inženýrů mělo negativní výsledky testů.

 

 

– O 24 hodin později byl proveden další test, aby se zkontrolovaly výsledky prvního testování. Výsledky testu byly identické, což potvrdilo počáteční pozitivní výsledek testu Covid-19 u jednoho člena a negativní výsledky u dalších pěti členů.

– Následkem toho se všech šest inženýrů YMC v této cestovní skupině v Andoře samo izolovalo a nezúčastní se nadcházejícího závodního víkendu ve francouzském Le Mans.

– Yamaha Motor Racing Srl v současné době připravuje alternativní zaměstnance, kteří přijedou do Le Mans, aby podpořili jezdce ve francouzské GP.

– Šéf projektu YZR-M1 Takahiro Sumi a pět podpůrných techniků GP, zůstanou v kontaktu se zaměstnanci týmu na okruhu v Le Mans pomocí nových komunikačních nástrojů, které tým použil od restartu této závodní sezony MotoGP 2020 ovlivněné virem Covid-19. Tento nový komunikační systém jim umožňuje zůstat na dálku ve spojení s personálem týmu a jezdci v boxech před, během a po každé akci na trati. Díky tomuto technickému řešení budou izolovaní inženýři stále schopni sdílet své odborné znalosti a nabídnout svou nejlepší podporu zaměstnancům přítomným v Le Mans.

– Pozitivně otestovaný inženýr v současné době nejeví známky nemoci, ale bude i nadále sledován svými kolegy a zdravotnickými pracovníky v Andoře.

– Situace bude přezkoumána v polovině příštího týdne s ohledem na účast skupiny inženýrů na nadcházejících závodech MotoGP ve španělském Aragonu.

 

 


Zdroj: bikeracing.cz, foto: yamaha-racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno