David Pabiška a Rudolf Lhotský dokončili prvních 6. etap Dakaru 2021 a dnes mají volný den, který tráví servisem motocyklů, regenerací a odpočinkem.

Proto je čas na hodnocení první poloviny závodu:

 

David Pabiška: 

Jsem rád, že jsme ve volném dni a můžeme si odpočinout. Těch prvních 6. etap bylo hodně náročných, ale cítím se fyzicky velmi dobře. V Original by Motul kategorii uzavírám TOP5, takže jsem spokojen, ale první 3 kluci jedou moc pěkně a rychle. Měli jsme problém s výkonem motoru, který jsme částečně odstranili, ale stále je zde plno jezdců, kteří nám na rovinkách ujíždějí.

Stále si bohužel úplně nemůžu zvyknout na roadbook, který dostaneme až před etapou a tudíž mi chybí ta každodenní večerní samostudium a úpravy. Ty barvičky jsem měl za ty roky krásně naučené, poznačoval jsem si jen to důležité a není se v tom ztrácím a dělám navigační chyby. V dalších etapách se pokusím své postavení ještě vylepšit, pokud to bude jen trochu možné. A mnoho o tom napoví již další etapa, která je vypsaná jako maratonská.

David Pabiška je v celkovém hodnocení na 38. místě a v pořadí Original by Motul je na 5. pozici.

 

 

Rudolf Lhotský:

Zatím jedu na své nejlepší umístění na Dakaru, takže jsem samozřejmě spokojený, ale cíle mám nastavené ještě trošku výše. První polovina závodu byla ovlivněna lehkou zdravotní indispozicí, kdy mě opuchly oči, zřejmě z nějaké alergické reakce a také jsem jel na více na jistotu, protože jsem poznával specifika místních tratí a povrchů, na kterých startuji poprvé. Měl jsem i několik menších pádů, neštěstí bez vážnějších následků.

V druhé polovině bych rád přidal a dostal se do TOP 10 v kategorii a do první padesátky v celkovém pořadí. To by pro mě byl splněný sen.

Rudolf Lhotský je v celkovém pořadí na 54. příčce a v pořadí Original by Motul bez asistence si Ruda drží 13. místo.

 

Majitel týmu Ján Miloň k tomu dodává:

Jsme v polovině a mám velkou radost, že jsou oba jezdci i motorky zde bez velikých šrámů. Ruda si jede svoje tempo a výsledkově se blíží svému vysněnému umístění.

David je v TOP5, ale nechal si trochu odjet špičku kategorie Original by Motul a dohánět je bude hodně složité. Bude tedy nutné jet konzistentně a popřípadě čekat na chyby druhých.

Druhá půlka bude možná ještě těžší, než ta první, čekají nás etapy v horách s množstvím kamení a určitě budou hrát velkou roli pneumatiky a jejich management.

 

 


zdroj: TZ Jantar Team

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno