Český motocyklový závodník David Pabiška se chystá na Rally Dakar 2022, rád by vystoupil na pódium kategorie jezdců bez asistence Original by Motul.

Když se David Pabiška postaví na start Dakaru, můžete mu zaručit, že dojede do cíle. Při dvanácti účastech česká legenda dvanáctkrát úspěšně dokončila rallye, přičemž v roce 2014 dojela na 18. místě mezi motocykly a v roce 2012 na 12. místě mezi kamiony (jako navigátor Jaroslava Valtra).

Po vynechání Dakaru 2019 se David vydal na Dakar 2020 jako mechanik týmu Big Shock Racing Martina Macíka a zjistil, že neodolá pokušení znovu osedlat Dakar 2021.

Se svým kamarádem Rudolfem Lhotským se přihlásil do soutěže Original by Motul s tím, že by byl “velmi spokojen” s 10. místem ve třídě, místo toho dojel na čtvrtém místě za Arunasem Gelazninkasem, Emanuelem Gyenesem a Benjaminem Melotem. Je měřítkem Davidovy soutěživé povahy, že cítí, že má s kategorií bez asistence “nevyřízené účty”, a proto se vrací, aby na Dakaru 2022 usiloval o stupně vítězů.

 

 

David, kterému je nyní 46 let, závodí už přes 30 let a na Dakar pomýšlel už v době, kdy jako teenager začínal závodit v motokrosu. Je několikanásobným mistrem České republiky se třemi stříbrnými medailemi z náročné Mezinárodní šestidenní enduro (ISDE), nemluvě o tom, že je velmi zkušeným mechanikem.

Má také vyhraněný smysl pro fair play, a to do té míry, že jednou získal Světovou trofej Fair Play UNESCO za záchranu života kolegy na českém enduro šampionátu. David je rozhodně typem jezdce, kterému chcete na Dakaru krýt záda a nepochybně nabídne pomocnou ruku svým kolegům z Original by Motul, i když se je bude snažit překonat v dunách.

 

 

David Pabiška

*„Dakar byl mým celoživotním snem a už ve 14 letech jsem věděl, že ho pojedu. Byl to sen, kterému jsem dal všechno. Moc jsem se těšil, že po dvouleté pauze pojedu v roce 2021 znovu. Pauza neměla na mou jízdu vliv, protože jsem byl stoprocentně připravený a se svým výkonem jsem byl spokojený.“

*„Original by Motul je nejtěžší soutěž na Dakaru a já tu mám ještě nějaké nevyřízené účty. Po loňském čtvrtém místě je letošním cílem pódium v kategorii Original by Motul. Jsem také zkušený mechanik, takže tato kategorie je pro mě ideální.“

*„Oproti předchozím letům, kdy jsem měl KTM, tentokrát jedu na Husqvarně. Motorka je připravena standardně, takže není potřeba žádných velkých změn. V letošní sezoně jsem závodil jen v České republice, ale o to intenzivněji. V podstatě každý víkend jsem byl na závodech nebo na motorce. A na Dakaru z toho chci vytěžit maximum.“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: facebook.com/jantarteam.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno