Přinášíme vám horké Informace z průběhu dakarské rally v podobě českých motocyklových jezdců a jejich týmů. Dnes po 2. etapě.

KM Racing Team

Zkušený Macháček jel tak, aby si kontroloval pozici a byl z dosahu soupeřů, kteří by mu prachem bránili ve výhledu. Díky tomu se mohl plně věnovat řízení a technice jízdy. I když zvládl speciální úseky bez jakéhokoliv karambolu, přece jen zažil nepříjemnou příhodu na přejezdu. „Dostal jsem se takřka do centra pouliční bitky mezi policisty a rozvášněným davem. Před kameny mě a holandského motorkáře ochránilo policejní auto. Závod byl v tomto místě odkloněn o pár desítek metrů,“ vykládal třiapadesátiletý matador o nové zkušenosti z maratonských soutěží.

Vynikající výkon předvedl motocyklista Ivan Jakeš. Proti nedělní dvaatřicáté pozici poskočil na devatenácté místo a celkově se posunul na osmadvacátou příčku. „Mechanici mi po nedělním nárazu do plotu dali motorku do kupy až nad ránem a jen díky tomu jsem mohl v pohodě odstartovat. Od motorky bych ale očekával ještě vyšší maximální rychlost, abych mohl na rovinkách držet krok s konkurenci,“ přál si slovenský motocyklista.

David Pabiška dojel na 44. místě a při své čtvrté dakarské účasti klesl na 40. příčku. „Nemám z dneška příliš dobré pocity. Nejdřív jsem dostal penalizaci za překročeni rychlosti, pak se mi uvolnilo navigační zařízení a nakonec přišla drobná kolize s místním „hovězím“,“ krčil rameny liberecký jezdec.

Czech Dakar Team

Janu Veselému se dnes dařilo, poté co na trati předjel na pět desítek motocyklů a po včerejší penalizaci se pomalu přibližuje pozici, která odpovídá jeho startovnímu číslu. “Dnešní etapa mi opravdu sedla. Od začátku jsem chytil dobrý rytmus a postupně předjel několik desítek motorek. Další etapa by díky tomu měla být jednodušší, protože předjíždění v prachové cloně je vždy rizikové.”

Foto: Czech Dakar Team

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno