Šest žen nastupuje v kategorii motocyklů, jedna pak jede na čtyřkolce (několik žen startuje také jako řidičky, či navigátorky v automobilech

Nejlepší motorkářkou na úvod letošního Dakaru byla nejmladší z nich – Laia Sanz. Španělka, které startuje na Dakaru vůbec poprvé, jela včera opravdu skvěle a dlouho bojovala například s naším Pabiškou. Nakonec cílem projela na 46. pozici, když na vítěze ztratila 18:19 minuty.

Druhou nejlepší ženou byla včera Annie Seel ze Švédska, tedy obhájkyně titulu nejlepší ženy z posledního Dakaru. Jen dodejme, že nejlepší žena z roku 2009, Gesina Maria Pol, skončila včera na 98. místě.

Nejstarší motorkářkou je pak Italka Silvia Giannetti, která letos v květnu oslaví již své 49. narozeniny.

Jedinou zástupkyní něžného pohlaví mezi quadisty, je Camélia Liparoti, jenž opustila stroj KTM a do letošní rally, ve které obhajuje 3. místo ženského Challenge z posledního Dakaru, nastupuje s japonskou Yamahou.