Bývalý závodník MotoGP a současně testovací jezdec KTM se na dva dny přesune do Brna.

Trojnásobný mistr světa a Legenda MotoGP Dani Pedrosa se zítra přesune na brněnský okruh, kde bude probíhat dvoudenní soukromé testování MotoGP. Dani Pedrosa bude testovat KTM RC16 a bude pokračovat v roli testovacího jezdce rakouské továrny. Dani už motorku vyzkoušel letos v Mugellu, ale tam šlo hlavně o test jeho fyzičky po operaci pravé klíční kosti. Pár zajetých kol bylo úspěšných a poté bylo oznámeno, že se vrátí do sedla motorky v červnu. Nyní je jasné, že test proběhne v termínu od 5. do 6. června 2019 na Masarykově okruhu v Brně.

KTM má za sebou velice dobrý víkend v italském Mugellu, kde byl hlavně Pol Espargaro velice konkurenceschopný. Pol měl dobré závody i předtím, když letos získal už tři umístění v Top10. KTM dělá progres a nyní jsou všichni zvědaví na zpětnou vazbu právě od Daniho Pedrosy.

Spolu s KTM bude v Brně také testovat Suzuki se Sylvainem Guintolim. Ten se zároveň bude připravovat na start na divokou kartu při katalánské Grand Prix, která bude už za necelé dva týdny.

Na dotaz, zda je možné testy navštívit, mi z AMD Brno napsali, že to bohužel není možné na přání KTM.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here