Španěl Dani Pedrosa konečně oznámil své rozhodnutí ohledně své budoucnosti. Na speciální tiskové konferenci, kterou uspořádal ve čtvrtek na Sachsenringu, oznámil, že končí kariéru v MotoGP.

Dani Pedrosa

“Děkuji všem, kteří na tuto tiskovou konferenci přišli. Nejprve bych chtěl oznámit, že v příštím roce nebudu závodit v tomto šampionátu. To znamená, že tuto sezónu ukončím mou kariéru v MotoGP.”

“Tohle je rozhodnutí, nad kterým jsem přemýšlel dlouhou dobu a bylo to velice těžké, protože je to sport, který miluji. Měl jsem dobré příležitosti k tomu, abych dál závodil, ale cítím, že už závoděním nežiji tak intenzivně, jako předtím. Nyní už mám ve svém životě jiné priority. Jsem moc rád, že jsem tohle ve svém životě zažil. Bylo to úžasné, když jsem měl příležitost závodit za tak důležitý tým a před všemi fanoušky. Můžu říct, že jsem toho dosáhl víc, než jsem očekával. Jsem velice hrdý na všechno, co jsem v tomto sportu udělal. Splnil jsem si sen stát se závodníkem a tohle je něco, co jsem opravdu neočekával, když jsem jako dítě sledoval televizi a všechny jezdce v mistrovství světa.”

“Chci poděkovat Dorně, Hondě, že mi dali tuto příležitost v roce 1999, a také Movistaru, Repsolu, Arai a Alpinestars, kteří se mnou byli během mé kariéry. Rád bych také poděkoval mé rodině, která je i tady a také všem fanouškům, kteří mě celou kariéru podporovali a posílali zprávy, což mi pomáhalo při těžkých situacích, které jsem v minulosti zažil. Nyní ale přichází nová kapitola a jsem rád, že začne.”

K Daniho odchodu se vyjádřil také Carmelo Ezpeleta, výkonný ředitel Dorna Sports.

“Dnes je to velice speciální den. Pamatuji si, když s námi Dani začínal. Byl tak malý, aby mohl jezdit na motorce, když se účastnil výběru na trati v Jaramě. Poté s námi zažil neuvěřitelnou kariéru tím, čeho dosáhl, svými výsledky a tím, co dělal. Zejména jeho chování bylo příkladem pro ostatní lidi. Z tohoto důvodu jsem si promluvil s FIM a prezidentem IRTA Hervé Poncharalem, kdy jsem se ho rozhodl navrhnout do síně slávy. Letos ve Valencii by se měl stát členem síně legend MotoGP. Myslím, že je to jen malé poděkování tohoto šampionátu za to, co během své kariéry udělal. Bylo mi potěšením, že jsem ho tu zažil a doufám, že s námi bude pokračovat, i když už bude dělat jiné věci. Je to jeho rozhodnutí, které je upřímné a loajální. Mohl v tom dál pokračovat, ale vše rozhodl podle sebe a rozhodl se ukončit kariéru, jak už nám vysvětlil. Ne všichni lidé udělají to samé. Rád bych mu poděkoval za to všechno, co udělal. Mockrát děkuji.”

Poté dostali prostor i přítomní novináři, kteří mohli Danimu Pedrosovi položit pár otázek.

Gratuluji Dani k celé tvé kariéře, bylo mi potěšením tě vidět na trati. Je tu jeden moment z celé kariéry, který bys vyzdvihl?

“Naštěstí jich je spousta…” To Daniho dojalo a měl slzy na krajíčku. “Samozřejmě, že jedním z nich je ta chvíle, když jsem začal závodit v Jaramě. Byl jsem hodně malý a nedokázal jsem si představit, že budu z tolika jezdců vybrán. Od té chvíle až do teď to bylo úžasné.”

Samozřejmě, že to bylo velice těžké rozhodnutí. Dokážeš nám vysvětlit trochu víc, proč právě teď, protože se hodně očekávalo, že příští rok pojedeš s Yamahou. Co se stalo?

“Jak jsem říkal, bylo to něco, co už přicházelo delší dobu. Příležitost, jakou jsem měl, byla skvělou šancí a není k tomu co víc dodávat. Byl to můj pocit a můj přístup k životu a závodění. Chtěl jsem být k sobě upřímný a proto přišlo toto rozhodnutí.”

Všichni jsme byli v Barceloně, kdes nám ještě nic neřekl. Můžeš nám říct trochu víc, co se stalo mezi Barcelonou a touto chvílí? Potřeboval jsi čas?

“Jak už jsem řekl v Barceloně, měl jsem nějaké pocity a víceméně bylo jasné, jak se rozhodnu, ale přišly různé příležitosti a nikdy nechcete takhle hned zavřít dveře. Nakonec jsem přemýšlel nad těmi možnostmi a potřeboval jsem na to čas. Vždycky je lepší, když chcete udělat takové rozhodnutí, si na to vzít více času, probrat to s vašimi lidmi a rodinou, přemýšlet nad tím trochu déle. Nakonec je tu takový pocit.”

Uvidíme tě v paddocku MotoGP při jiných aktivitách?

“V tuto chvíli je pro mě těžké odpovědět, ale samozřejmě, že bych za to byl rád. Tohle je sport, který mám rád a jsem tady od svých patnácti let, takže o tom hodně vím. Myslím, že určitým způsobem můžu něco dělat.”

Zdroj: MotoGP

2 KOMENTÁŘE

  1. Dani závodil srdcem, troufám si říci jako jediný, v tomhle neměl konkurenci a byl jedinečný.
    Dani je natolik čestný, férový člověk, že pro takového jezdce “už není v moto GP místo”.

  2. Velká poklona Panu závodníkovi, žádné manýry, žádné naschvály, škoda že jen bude chybět jen titul Moto GP

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno