Ducati potvrdila, že v příští sezóně do jejich továrního týmu vstoupí Danilo Petrucci a nahradí zde Jorgeho Lorenza, který právě podepsal u Hondy.

Danilo Petrucci sedlal Ducati už od roku 2015, kdy vstoupil do satelitního týmu Pramac. Od roku 2017 měl stejnou specifikaci Desmosedici jako tovární tým. Výsledky měl dobré, když se několikrát dostal na stupně vítězů a na začátku tohoto roku prohlásil, že by rád vstoupil do některého z továrních týmů. Včera Jorge Lorenzo oznámil překvapivý přestup k Hondě, takže po dvou sezónách u Ducati končí. Honda dnes ráno tento přestup potvrdila krátkým prohlášením, že bude v příštích dvou sezónách týmovým kolegou Marca Marqueze. Netrvalo dlouho a přišlo potvrzení přestupu Danila Petrucciho k Ducati, takže bude mít italský tým i kompletní italské jezdecké složení Petrux a Andrea Dovizioso.

“Nemůžu to říct jinak, než že se mi splnil sen, když jsem součástí továrního týmu,” řekl Danilo Petrucci. “Je to velká čest být oficiálním jezdcem týmu Ducati, zejména pro někoho, kdo začal s Ducati jako testovací jezdec produkčních motorek. Nejprve bych chtěl poděkovat šéfům Pramacu Paolovi Campinotimu a Francescovi Guidottimu, kteří mi dali šanci před čtyři lety závodit na Ducati v Pramac Racing Teamu. Bez nich by tohle nebylo možné.”

Danilo Petrucci při MotoGP v Itálii 2018 / Foto: Robert Sobčák

“Chci také poděkovat manažerům Ducati a Ducati Corse – výkonnému řediteli Claudiovi Domenicalimu, technickému šéfovi Gigimu Dall’Ignovi a sportovnímu řediteli Paolovi Ciabattimu – kteří mě oceňují jako člověka poté jako jezdce. Opravdu se nemůžu dočkat tohoto nového dobrodružství v továrním týmu. Nyní chci dokončit tento rok v pětce nejlepších a poté začít novou sezónu s týmem Ducati.”

Claudio Domenicali k tomu dodává: “Nejprve bych chtěl poděkovat Jorgemu Lorenzovi za jeho veškeré úsilí a odhodlání, které měl jako jezdec Ducati a zejména za jeho působivé vítězství minulou neděli v Mugellu, které se zapíše do historie jako jeden z legendárních závodních výsledků. Jorge je velký šampion schopný neuvěřitelných výkonů a přestože je smutné, že potřeboval tolik času na to, aby se dobře cítil na naší motorce, budeme pokračovat v tom, abychom mu umožnili dosáhnout dalších vítězství ve zbývajících závodech sezóny, aby mohl bojovat o titul spolu s týmovým kolegou Andreou Doviziosem. Nyní chci srdečně přivítat Danila, na kterého se v příštím roce těšíme, až bude v barvách továrního týmu Ducati spolu s Andreou. Jsme si jistí, že bude pokračovat v rychlém růstu jeho úspěchu.”

Jedním z kandidátů na přestup do továrního týmu Ducati byl také Danilův týmový kolega Jack Miller. Do Pramacu v příští sezóně vstupuje nováček Francesco Bagnaia, který s Pramacem podepsal smlouvu už na začátku roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno