Danilo Petrucci je po testech v malajském Sepangu přesvěsčen o tom, že Jorge Lorenzo bude letos bojovat o mistrovský titul.

Danilo Petrucci měl stejně jako tovární jezdci italské Ducati k dispozici v průběhu testů na malajském okruhu Sepang k dispozici nejnovější specifikaci motocyklu určenou pro letošní sezonu MotoGP. Jak nyní Petrucci v jednom z rozhovorů přiznal, motocykl je v řadě oblastí výrazně lepší, než ten loňský.

Petrucci potvrdil, že nová Ducati se mnohem lépe chová v zatáčkách, což je také velký benefit pro Jorge Lorenza, jenž tuto výhodu ihned promítnul do prolomení aktuálního rekordu okruhu. Zároveň Petrucci přiznal, že i díky tomu mohl Jorge Ducati ovládat tak, jak byl dříve zvyklý na Yamaze.

„Jorge tam zajel úžasný čas, takovou hodnotu jsem z mého pohledu v tomto testu bral jako téměř nemožnou. Nová Ducati Lorenzovi sedí a jasně potvrdil, že s ním letos musíme počítat jako s jasným v boji o mistrovský titul. Nová Ducati se mnohem lépe chová v zatáčkách, díky tomu může Jorge jezdit tak, jak byl zvyklý na Yamaze a to jej dělá rychlým. Když jsem jel pozoroval, jezdil mnohem čistěji a s motorkou se tak nepral. I když mezi loňskou a letošní motorkou nejsou velké rozdíly, tato změna Jorgemu opravdu prospěla,“ řekl Danilo Petrucci.


Zdroj: bikeracing.cz, GPOne.com, foto: ducati racing

1 komentář

  1. Podobná silácká prohlášení slyšíme každý rok nej hlasitěji sice od Ducati ale jinak prakticky od každého týmu. Zajíci se vždycky sčítají až po honu, ale pokud to bude zajímavější sezóna tak tím lépe…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno