Danny Webb při závodech IRRC v Hořicích předčasně oslavil titul šampiona ve třídě Superbike díky tomu, že v tomto šampionátu vyhrál ve všech závodech letošní sezóny. Danny během Classic TT na ostrově Man zhodnotil víkend v Hořicích.

Brit Danny Webb v letošní sezóně naplno vstoupil do mezinárodního road racingového šampionátu (IRRC) a co víc, okamžitě začal vyhrávat. Bývalý závodník z mistrovství světa silničních motocyklů tak zužitkoval své zkušenosti a byl jasným favoritem této sezóny. To potvrdil hned od prvních závodů, kdy začal vyhrávat. Během IRRC v Hořicích vyhrál oba závody a mohl jako první britský závodník oslavit titul mistra třídy Superbike v IRRC. Hned poté odcestoval na ostrov Man, kde se zúčastnil závodů Classic TT a kde měl čas zhonotit i hořické závody.

“Jo, je dobré být prvním britským jezdcem, kterému se to podařilo. Byla to dobrá sezóna, vyhráli jsme každý závod a získali maximální počet bodů. Bylo tu několik jezdců startujících na divokou kartu, kteří nás mohli porazit, ale nakonec jsme je porazili my, i když jsem musel myslet na šampionát.”

Dannyho nyní v IRRC čekají poslední dva závody ve Frohburgu, které si ale může užít bez žádného tlaku. “Doufejme, že dojedeme do Frohburgu a získáme maximum bodů z celé sezóny, ale pokud ne, tak i tak to byl fantastický rok a udělali jsme to, co jsme si řekli a to bylo vyhrát šampionát.”

Jako své největší soupeře vidí bývalý přední jezdec třídy 125 ccm mistrovství světa Didiera Gramse a Erna Kostama, když říká: “Didier je opravdu, opravdu silný, ale je trochu nekonzistentní a udělal pár chyb. Erno je silný, ale opět, je to o konzistenci a během závodu dokáže zajet společné jedno kolo, ale nedokáže jich zajet víc nebo všechny. Nicméně Erno je silný a docela agresivní závodník. Didier je mnohem bezpečnější jezdec, když s ním závodíte, ale oba dva jsou velice rychlí. Řekl bych, že Didier pro mě byl letos největší soupeř.”

Danny Webb také zhodnotil populární hořický okruh. “Je to mnohem jinačí okruh, než ostatní v seriálu IRRC. Jinde jsou velice rychlé rovinky a poté zatáčka, v Hořicích je to mnohem opravdovější závodní okruh. Je to jako malá TT. Dojel jsem tam na začátku sezóny a měli jsme trochu problémy, ale během srpna jsem se snažil dostat mezi první čtyři, abych mohl udržet šampionát. V závodech jsem se pohodlně držel za Didierem, takže jsem si myslel, že když ho předjedu, budou se moci od něj utrhnout a vytvořit si náskok. Nakonec se to podařilo, závody jsme zmákli dobře a co víc, padl také traťový rekord,” dodal na závěr jezdec týmu Wepol Racing by Penz13.com.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno