Manažer továrního týmu Yamaha je přesvědčen o tom, že změna pravidel WSBK nijak zásadně výsledky superbikových závodů neovlivní.

  Jak jsme vás již informovali, od příští sezony vstupuje v superbikovém šampionátu v platnost nové pravidlo, kdy se vítězové prvního závodu budou muset posunout na startovním roštu druhé jízdy pozičně dozadu. To vyvolalo řadu negativních reakcí jak od jezdců, tak i samotných týmů.
 
K této změně se nyní vyjádřil i manažer továrního týmu Yamaha pan Paul Denning. Dle jeho slov je takový tah špatný pro jezdce i týmy, ale naopak pozitivním krokem vpřed jak pro diváky, tak i pro sponzory, kteří budou nyní více vidět.
 
 
„Důležité je, že tato pravidla budou stejná pro všechny. To znamená, že všechny ovlivní stejně a je to mnohem spravedlivější, než nějaké změny technický předpisů, se kterými se různé motocykly vyrovnávají jinak. Myslím si, že tato změna přinese velmi napínavé druhé jízdy superbikových závodů. Když se podíváme ale například na druhou jízdu v Kataru, Rea startoval z devátého místa, v druhém kole byl pátý a po pěti kolech jel již na druhé pozici. Jen kvůli skvělé formě Chaze Daviese nevyhrál, takže si nemyslím, že by tato změna nějak zásadně ovlivnila výsledky závodů,“ řekl Paul Denning

 
 
Rozpis nových pravidel WSBK najdete …ZDE

Foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno