Další závodní víkend v Hořicích je v plném proudu. Jezdce dnes čekaly měřené tréninky, ve kterých se rozhodlo o postavení na startovních roštech pro zítřejší závody. Nejrychlejším byl Didier Grams a jak dopadli naši závodníci?

IRRC Superbike

V nejsilnější třídě Superbiků zajel nejlepší čas německý závodník Didier Grams, který už v ranním tréninku zajel čas blízký traťovému rekordu 2:14,901. Na druhém místě skončil finský závodník Erno Kostamo, který má větší ztrátu 0,745 s. Třetí nejlepší byl zatím vítěz všech závodů této třídy letošní sezóny Brit Danny Webb a první řadu doplní místní hrdina Marek Červený, který zajel čas 2:16,583.

Velice dobrý výkon podával také Petr Bičiště, který tu startuje na divokou kartu a obsadil pátou pozici. Z dalších českých jezdců se do Top10 vešli Aleš Nechvátal a Tomáš Borovka. Ve druhém volném tréninku došlo také k těžkému pádu, kdy skončil ve třetí zatáčce Vassilios Takos z Řecka a musel být letecky převezen do nemocnice. Za celou redakci mu přejeme brzké uzdravení.

Marek Červený

Výsledky tréninků

IRRC Supersport

Ve slabší třídě Supersportů byl dnes nejrychlejší Thomas Walther s časem 2:19,689, který se jako jediný dostal pod 2:20. Hned v patách mu je Matthieu Lagrive, který ztratil jen 0,367 s. Třetí skončil Laurent Hoffmann s rozdílem 0,578 a první řadu doplní Pierre Yves Bian, který ztrácí 0,666 s, takže je vedoucí čtyřka velice vyrovnaná. Z českých jezdců byl nejlepší Michal Vecko s časem 2:20,913 a pojede ze sedmého místa, takže ho uvidíme ve druhé řadě. Do Top10 se vešel i Petr Wieseberg, který skončil devátý.

Česká TT

V rámci české Tourist Trophy se v Hořicích jedou závody klasiků a sidecar. V nejslabší třídě 175 ccm byl nejlepším Miloš Thér s časem 3:00,931. Ve třídě 250 ccm byl nejrychlejší Vítězslav Hatan, který ovládl i silnější kategorii 350 ccm. V pětistovkách vyhrál Pavel Novák s časem 2:47,629 a v nejsilnější kategorii 750 ccm byl nejlepší Libor Mařík s časem 2:47,818. Ve třídě sidecar byli nejrychlejší Jiří a Vojtěch Humlovi, kteří zajeli čas 2:53,315.

Výsledky tréninků: Klasik 175 ccm + 250 ccm

Výsledky tréninků: Klasik 350 ccm

Výsledky tréninků: Klasik 500 ccm + 750 ccm

Výsledky tréninků: Sidecar