O víkendu na trati v Dalečíně startuje úvodním závodem Kůta Mezinárodní mistrovství v motokrosu 2020.

Výhodná poloha, zkušenost českých pořadatelů a rozvolněná opatření kvůli koronaviru lákají do České republiky zvučná jména světového motokrosu. Hlásí se tovární týmy, na trati v Dalečíně by se měli objevit Tom Vialle, vedoucí jezdec MX2, ale také například Jago Geerts, Max Nagl, Liam Everts, nebo Rene Hofer.

„Mezi prvními v Evropě startujeme domácí šampionát, v ostatních zemích zatím stojí. Jezdci potřebují někde trénovat na mistrovství světa a začínají se nám registrovat. V České republice se navíc mohou pořádat závody i s diváky, takže šampionát bude mít tu pravou atmosféru.

 

 

Pro fanoušky motokrosu půjde o mimořádně atraktivní podívanou,“ dodal Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR. Do Dalečína kromě jezdců světové úrovně zavítá i předseda Komise motokrosu Mezinárodní motocyklové federace FIM Antonio Alia Portela.

„Legendární trať otevře tento víkend Mistrovství České republiky v motokrosu. K velké radosti jezdců, týmů a fanoušků, dlouhé čekání je konečně pryč! Může to vypadat jako ´návrat ke starým časům, ale nemylme se, nebude to jako obvykle. Vzhledem k pandemii koronaviru bude událost probíhat za přísných a omezujících podmínek. Klobouk dolů před pořadateli, kteří tuto výzvu přijali. Všichni už se nemůžeme dočkat a přejeme pořadatelům bezpečnou a úspěšnou akci.“

 

 

INFORMACE PRO DIVÁKY

Samozřejmě budou zavedena příslušná opatření, která zajistí bezpečný průběh závodu a budou zahrnovat následující klíčové body:

*Diváci nebudou vpuštění do depa.

*Jezdci budou omezeni počtem osob v jejich týmu. Budou mít k dispozici omezené množství vstupů, které si mohou zakoupit za sníženou cenu.

*Diváci budou vpouštěni do areálu v rámci samostatných vchodů / parkovišť a budou mít přístup k samostatným toaletám a občerstvením.

*Divácké sektory budou omezeny na 1000 osob na jeden sektor. Každý sektor bude označen jiným barevným náramkem, bude vydán při vstupu. Diváci musí po celou dobu závodu zůstat ve svém určeném sektoru.

Další informace pro diváky najdete na: https://bit.ly/Dalecin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno