Dle zákulisních informací by se mohl Andrea Dovizioso stát třetím jezdcem továrního týmu Repsol Honda pro sezonu 2021.

Italský závodník Andrea Dovizioso po skončení letošní sezony královské kubatury MotoGP opustil tovární tým Ducati a s ohledem na skutečnost, že se mu nepodařilo sehnat nové angažmá, počítá s roční pauzou.

V průběhu posledních dní se ovšem převážně italskými médii začaly šířit informace o možném comebacku, který by se mohl odehrát již v příští sezoně.

Tento comeback by se mohl odehrát v barvách továrního týmu Repsol Honda. Důvodem tohoto tahu je dle zákulisních informací skutečnost, že Honda stále nemá potvrzený návrat Marca Márqueze na začátku sezony 2021 a tím pádem by chtěla ve svém týmu dva stabilní konkurenceschopné jezdce.

Dle informací italských žurnalistů vše závisí na Dorně, která by musela udělit výjimku, aby mohl Repsol v případě potřeby postavit na start tři jezdce.

To by následně znamenalo, že by se tovární tým Repsol Honda skládal z jezdecké trojice Márquez, Espargaró a Dovizioso a pokud by Marc nebyl připraven na startu sezony, tým by jednoduše vstoupil do nové sezony s dvojicí Espargaró a Dovizioso. Márquez by se poté připojil ve chvíli, kdy by byl stoprocentně fit.

 

 

 


zdroj: bikeracing.cz; foto: ducati/honda repsol

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno