Andrea Dovizioso se vyjádřil k novým pneumatikám Michelin a prohlásil, že se jejím vlastnostem budou muset všichni jezdci i továrny přizpůsobit

Dalším z jezdců, který se otevřeně vyjádřil na téma nových pneumatik Michelin, které vstupují do královské kubatury MotoGP, byl italský závodník Andrea Dovizioso z továrního týmu Ducati.Stejně jako řada dalších pilotů, i Dovizioso kritizoval přední pneumaiku.
 
Dle slov Doviho je u této přední gumy z dílny Michelinu velmi těžké předvídat, jak se zachová v zatáčce, stejně tak, jako je velmi těžké najít její limit. Zároveň Andrea přiznal, že si dělá i obavy z výdrže přední pneumatiky při závodní zátěži.
 
 
„Není vůbec snadné tu pneumatiku ovládat. Její potenciál i grip je velmi dobrý, ale je velmi náročné se dostat v každé zatáčce na její limit. To tak bylo ale na každém okruhu, kde jsme tyto pneumatiky testovali. Její charakteristika je stejná a konkrétní směs na to nemá žádný vliv. Nevím, jestli s tím dokáží něco udělat. Nyní to vypadá, že to bude především na jezdcích a továrnách, jak se této gumě dokáží přizpůsobit. Chce to jinak brzdit do zatáček, ale také jiný nástup na plyn na výjezdu ze zatáčky, jinak vám hrozí nepříjemný pád. Ztratit předek je nyní velmi jednoduché. Začátek sezony nebude snadný, protože při testech bylo hodně jezdců rychlých, ale závod je úplně jiný příběh. Když vás potká těžký pád i v tréninku, ovlivní to průběh celého víkendu,“ řekl Andrea Dovizioso.

Foto: ducati racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno